ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Люблінський трикутник є частиною стратегії лідерської зовнішньої політики України»

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Жовтня 2021, 18:43

Малі альянси України, серед яких Люблінський трикутник з Польщею та Литвою, Асоційоване тріо з Грузією і Молдовою, Квадрига із Туреччиною, зміцнюють безпеку нашої держави та дозволяють більш ефективно просувати національні інтереси України.

Про це Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів у вівторок, 5 жовтня, під час онлайн-спілкування у Варшаві, повідомляє Урядовий портал.

«Створений минулоріч Люблінський трикутник є частиною зовнішньополітичної стратегії, яка передбачає лідерство України. Ми створюємо власні альянси, а не лише стукаємося у двері вже створених кимось форматів», – заявив Дмитро Кулеба.

Міністр наголосив, що Люблінський трикутник нині активно розвивається та перелічив його пріоритетні теми взаємодії: розвиток торгівлі, зміцнення енергетичної безпеки, європейська та євроатлантична інтеграція України, спільна історична спадщина, сприяння міжлюдським контактам.

«Такі малі альянси як Люблінський трикутник зміцнюють безпеку України та допомагають просувати наші національні інтереси. Це світовий тренд: держави-однодумці створюють малі альянси, в яких вирішують конкретні завдання», – підкреслив він.

Глава МЗС України відзначив, що надає пріоритет втіленню стратегії саме такої лідерської зовнішньої політики України. Він нагадав, що наша держава за півтора роки створила низку нових форматів міжнародної взаємодії: Люблінський трикутник з Польщею та Литвою, Асоційоване тріо з Грузією і Молдовою, Квадригу із Туреччиною, Кримську платформу.

Міністр також розповів про свої двосторонні зустрічі у Варшаві: переговори з Міністром закордонних справ Польщі Збігнєвом Рау та главою Бюро національної безпеки Польщі Павлом Солохом, на яких обговорювалася протидія загрозам Північного потоку – 2, безпекова ситуація в регіоні, ситуація в Білорусі та двосторонні питання. Він відзначив, що Україна та Польща нині мають дружні відносини, в яких сторони чують одна одну.

Читайте нас у Facebook