Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Пряме підпорядкування близьких осіб.., подарунки – як прихований підкуп тощо..! Які зміни, нововведення в антикорупційному законодавстві, що потрібно знати командирам, начальникам та іншим посадовим особам, аби запобігти корупції, як дотримуватись доброчесності у військових колективах?
Про це та багато іншого під час дводенного мобільного курсу у Хмельницькому гарнізонному будинку офіцерів для керівного складу та уповноважених з питань запобігання корупції у військових частинах, установах та організаціях розповіли фахівці Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.
Читайте також: «Разом проти корупції! Твоє бачення має значення»: НУОУ проводить молодіжний творчий конкурс
Начальник відділу наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони НУОУ полковник Володимир Бевз зазначив, що це один із курсів, що включений до каталогу оборонного менеджменту за різними напрямками підвищення кваліфікації.
– У нас є три курси антикорупційного спрямування: для керівного складу відповідних рівнів Міністерства оборони, апарату Головнокомандувача, Генерального штабу і органів військового управління; для тих, хто виконує функції антикорупційних уповноважених на відповідних рівнях органів військового управління, і третій – мобільний. Власне, аби ми на місцях, у військових гарнізонах без відриву на тривалий час від служби могли мобільно і ефективно попрацювати з представниками військових частин, ‒ наголосив полковник Володимир Бевз.
Насамперед фахівці НУОУ під час теоретичних і практичних занять бачать головним своїм завданням надання і поновлення знань військовослужбовців і працівників щодо антикорупційної тематики.
– У такий спосіб відповідно до календарного плану, затвердженого оновленою антикорупційною програмою Міністерства оборони України на 2021‒2024 роки, ми намагаємось охопити якомога більше гарнізонів. До Хмельницького приїхали зі Львівщини, де працювали три дні, далі буде Закарпатська область. Як правило, крім уповноважених осіб, наша аудиторія – юристи, офіцери морально-психологічного забезпечення, представники відділів і служб персоналу, які за своїми функціональними обов’язками так чи інакше виконують завдання, пов’язані зі сферою запобігання корупції у військових колективах. Ми заздалегідь маємо списки учасників, тому щоразу максимально адаптуємо свої практичні задачі саме до потреб конкретної аудиторії, ‒ підкреслив офіцер.
Під час занять учасники мобільного курсу під керівництвом фахівців НУОУ відпрацьовують і розігрують найпоширеніші в щоденній практиці задачі, аби набути базових навичок, компетенцій у вирішенні характерних проблем.
– Приміром, у гарнізонах часто буває, особливо у віддалених, де є проблеми з працевлаштуванням, що чоловік обіймає керівну посаду, а дружина чи діти, які служать, попадають у сферу його прямого підпорядкування. Згідно з вимогами антикорупційного законодавства це заборонено, бо призводить до конфлікту приватних чи службових інтересів. Подарунок – теж може стати проблемою. Звичайна така собі вдячність за спільну службу може бути використана як прихований підкуп особи, посадовця. Обдаровуючи командира чи начальника, його можуть поставити в певну залежність, розраховуючи, що він діятиме на користь дарувальника. Тож, як вирішувати такі проблемні питання і запобігти таким випадкам на практиці – наше спільне з аудиторією завдання, ‒ підсумував Володимир Бевз.
Він також додав, що важливим елементом досягнення успіху в боротьбі проти корупції є обізнаність і компетентність не лише уповноважених і юристів, а й командирів і начальників різного рівня.
Фото автора
@armyinformcomua
Наразі відмічається зростання зацікавленості у військовій освіті. Представник Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного окреслив деталі цьогорічної вступної кампанії.
Один з українських військових, які у четвер, 12 червня, повернулися з російського полону в рамках Стамбульських домовленостей, нарешті дізнався, що в нього народився син.
Україна вже четвертий день поспіль повертає з російського полону наших громадян.
У Харківській області просуванню росіян стає на заваді річка Оскіл і ворог не має можливості використовувати важку техніку.
Бійці 33 окремої механізованої бригади ЗСУ спростували російський фейк про нібито окупацію села Багатир на Донеччині.
Оперативна ситуація на Краматорському напрямку залишається складною. Російські війська щодня здійснюють спроби прорвати оборону малими групами піхоти — по 2–3 військовослужбовці.
від 21000 до 121000 грн
Запоріжжя
113 окремий батальйон 110 ОБр Сил ТрО
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…