ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Не хочете потрапити на корупційний гачок – не даруйте подарунків командирам!

Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 4 Жовтня 2021, 19:34

Пряме підпорядкування близьких осіб.., подарунки – як прихований підкуп тощо..! Які зміни, нововведення в антикорупційному законодавстві, що потрібно знати командирам, начальникам та іншим посадовим особам, аби запобігти корупції, як дотримуватись доброчесності у військових колективах?

Про це та багато іншого під час дводенного мобільного курсу у Хмельницькому гарнізонному будинку офіцерів для керівного складу та уповноважених з питань запобігання корупції у військових частинах, установах та організаціях розповіли фахівці Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Читайте також: «Разом проти корупції! Твоє бачення має значення»: НУОУ проводить молодіжний творчий конкурс

Начальник відділу наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони НУОУ полковник Володимир Бевз зазначив, що це один із курсів, що включений до каталогу оборонного менеджменту за різними напрямками підвищення кваліфікації.

– У нас є три курси антикорупційного спрямування: для керівного складу відповідних рівнів Міністерства оборони, апарату Головнокомандувача, Генерального штабу і органів військового управління; для тих, хто виконує функції антикорупційних уповноважених на відповідних рівнях органів військового управління, і третій – мобільний. Власне, аби ми на місцях, у військових гарнізонах без відриву на тривалий час від служби могли мобільно і ефективно попрацювати з представниками військових частин, ‒ наголосив полковник Володимир Бевз.

Насамперед фахівці НУОУ під час теоретичних і практичних занять бачать головним своїм завданням надання і поновлення знань військовослужбовців і працівників щодо антикорупційної тематики.

– У такий спосіб відповідно до календарного плану, затвердженого оновленою антикорупційною програмою Міністерства оборони України на 2021‒2024 роки, ми намагаємось охопити якомога більше гарнізонів. До Хмельницького приїхали зі Львівщини, де працювали три дні, далі буде Закарпатська область. Як правило, крім уповноважених осіб, наша аудиторія – юристи, офіцери морально-психологічного забезпечення, представники відділів і служб персоналу, які за своїми функціональними обов’язками так чи інакше виконують завдання, пов’язані зі сферою запобігання корупції у військових колективах. Ми заздалегідь маємо списки учасників, тому щоразу максимально адаптуємо свої практичні задачі саме до потреб конкретної аудиторії, ‒ підкреслив офіцер.

Під час занять учасники мобільного курсу під керівництвом фахівців НУОУ відпрацьовують і розігрують найпоширеніші в щоденній практиці задачі, аби набути базових навичок, компетенцій у вирішенні характерних проблем.

– Приміром, у гарнізонах часто буває, особливо у віддалених, де є проблеми з працевлаштуванням, що чоловік обіймає керівну посаду, а дружина чи діти, які служать, попадають у сферу його прямого підпорядкування. Згідно з вимогами антикорупційного законодавства це заборонено, бо призводить до конфлікту приватних чи службових інтересів. Подарунок – теж може стати проблемою. Звичайна така собі вдячність за спільну службу може бути використана як прихований підкуп особи, посадовця. Обдаровуючи командира чи начальника, його можуть поставити в певну залежність, розраховуючи, що він діятиме на користь дарувальника. Тож, як вирішувати такі проблемні питання і запобігти таким випадкам на практиці – наше спільне з аудиторією завдання, ‒ підсумував Володимир Бевз.

Він також додав, що важливим елементом досягнення успіху в боротьбі проти корупції є обізнаність і компетентність не лише уповноважених і юристів, а й командирів і начальників різного рівня.

Фото автора

Позаштатний кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Президент наголосив на важливості постачання ППО для України: Далекобійність вирішує, коли завершиться війна

Президент наголосив на важливості постачання ППО для України: Далекобійність вирішує, коли завершиться війна

Для України вже є позитивне рішення щодо постачання нових систем Patriot, які убезпечать життя людей від російського терору.

Історичний тиждень: Володимир Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС

Історичний тиждень: Володимир Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС

Рада ЄС визначила переговорні рамки для України, які розпочнуться 25 червня у Люксембурзі.

Півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання — Кирило Буданов

Півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання — Кирило Буданов

Захоплений москвою та перетворений у величезну військову базу півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання.

Ворожі «шахеди» розсипаються, коли працює наша «Тунгуска»

Ворожі «шахеди» розсипаються, коли працює наша «Тунгуска»

Сили оборони показали, як працює екіпаж зенітного ракетно-гарматного комплексу 2К22 «Тунгуска».

На одному з напрямків російські військові здалися в полон

На одному з напрямків російські військові здалися в полон

На Покровському напрямку російські військові щодня зазнають чималих втрат у живій силі, а сьогодні, 23 червня, півдесятка окупантів вирішили здатися в полон.

Від початку доби на фронті — 96 боєзіткнень, ворог активізувався на Куп’янському напрямку

Від початку доби на фронті — 96 боєзіткнень, ворог активізувався на Куп’янському напрямку

Ворог продовжує прикладати основні зусилля на Куп’янському та Покровському напрямках. Цієї доби кількість бойових зіткнень на всій лінії фронту збільшилась вже до 96.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Кулеметник

від 40000 до 120000 грн

Житомир

1 ОБрСпП ім. Івана Богуна

Військовослужбовець ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Кам'янське

Старобільський РТЦК та СП

Механік радіолокаційної станції

від 20100 до 120100 грн

Коломия, Івано-Франківська область

Стрілець (за контрактом ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП

Водій 39 зенітного ракетного полку

від 21000 до 51000 грн

Володимир, Волинська область