ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У жовтні Рада розгляне законопроєкти про амністію щодо засуджених учасників бойових дій та протидії фіктивній волонтерській діяльності

Прочитаєте за: 2 хв. 3 Жовтня 2021, 18:20

Амністія-2021

Законопроєкт (№5249 від 15.03.2021 року) визначає порядок застосування амністії у 2021 році. Він передбачає амністію для засуджених ветеранів війни (учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників війни), вагітних, ліквідаторів ЧАЕС і пенсіонерів. Застосування амністії полягатиме у звільненні від покарань (зокрема й від покарання у вигляді позбавлення волі) осіб, визнаних винними у вчиненні злочину, який не є тяжким або особливо тяжким, та осіб, стосовно яких вирок суду ще не набрав законної сили.

Проєкт пропонує звільнити від відбування покарання у виді тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців, засуджених за злочини  невеликої та середньої тяжкості, а також засуджених  уперше за тяжкі злочини, якщо вони вже відбули більше ніж половину строку покарання.

У проєкті також зазначено, що амністія не застосовується до осіб,  яких засуджено за злочини проти основ національної безпеки України та ряд інших важких злочинів.

Протидія фіктивній волонтерській діяльності

Законопроєкт № 4521 (№ 4521 від 18.12.2020 року) спрямований на протидію фіктивній (яка фактично не здійснюється) волонтерській діяльності, яка наразі може сприяти в  отриманні іноземцями та особами без громадянства дозволу на тимчасове проживання на території України без належних для цього підстав.

Така протидія здійснюватиметься шляхом установлення запобіжників, а саме: перевірки вказаних осіб на загрозу національній безпеці України, перевірки фактичного здійснення ними волонтерської діяльності та вилучення організацій/установ із Переліку у випадку порушення ними або особами, яких вони залучають, установлених законом обов’язків.

Включення організацій до Переліку займатиме 20 днів із дня подання заяви після перевіркитаких організації та їхніх документів Службою Безпеки України.

Проєкт пропонує доповнити Закон України«Про волонтерську діяльність» новим розділом, який визначатиме особливості провадження волонтерської діяльності із залученням іноземців та/або осіб без громадянства.

Зокрема, депутати планують передбачити обов’язки організацій та установ, які залучають до волонтерської діяльності іноземців, осіб без громадянства на території України чи за її межами. Окремим пунктомвизначатимуться підстави для виключення встановлених фіктивних волонтерських структур із відповідного переліку.

Обидва законопроєкти заплановано до розгляду у першому читанні на 6 жовтня 2021 року.

Підготував Віктор Шевченко

25
6
Читайте нас у Facebook
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Актуально, Новини