ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«У кожній бригаді тероборони вже є необхідна кількість мінометних підрозділів» – Анатолій Баргилевич

Прочитаєте за: 3 хв. 3 Жовтня 2021, 9:07

Напередодні Дня територіальної оборони України кореспондент АрміяInform мав можливість поспілкуватись із командувачем Командування територіальної оборони Сухопутних військ ЗСУ генерал-майором Анатолієм Баргилевичем.

Як розвиватиметься територіальна оборона в Україні? Чи матиме вона, окрім мінометів, причіпну артилерію на озброєнні? Та які навчання чекають на тероборонців до кінця року? Про це читайте нижче.

«Це дасть нам змогу за 2-3 роки отримати підготовлений, навчений людський ресурс – людей, які проживають на своїй території та готові захищати свій дім, свою Україну»

-На сьогодні в Україні вже є Командування територіальної оборони у Командуванні Сухопутних військ ЗСУ, є управління ТРО оперативних командувань, і є бригади, на базі яких будуть розвинуті та вдосконалені нові підрозділиСил територіальної оборони. Також будуть створені добровольчі загони територіальних громад, які цьогороку, як ми плануємо, отримають відповідної правову базу, щоб було зрозуміло, як вони функціонуватимуть. І вони теж будуть складовою системи тероборони, – розповів генерал-майор Анатолій Баргилевич.

За його словами, Командування територіальної оборони планує підходити нешаблонно до кожного регіону.

-Ми враховуємо людський ресурс, який матиме кожна область, кожен район. Будемо враховувати й фінансові можливості регіонів, щоб був відповідний підхід до забезпечення – як підготовки, так і дій тероборони. Система територіальної оборони буде повністю збігатись із новим адміністративно-територіальним поділом. Тобто, кількість підрозділів тероборони відповідатиме кількості районів. Це сприятиме підтримці підрозділів місцевою владою – у питаннях виконання завдань,  підготовки, розміщення, функціонування і залучення добровольців, – зазначив командувач Командування територіальної оборони СВ ЗСУ.

Він зауважив, що нова система підготовки підрозділів тероборони суттєво відрізнятиметься від старої.

-По-перше, тепер буде більше людей, які цю підготовку реалізовуватимуть. По-друге, сам підхід зміниться. Тепер братиметься до уваги така складова, як «підготовка населення до оборони». Це означає, що відповідальні за тероборону на місцях та сертифіковані інструктори підрозділів тероборони залучатимуться до підготовки органів місцевої влади та громадян – молоді, резервістів. Це дасть нам змогу за 2-3 роки отримати підготовлений, навчений людський ресурс – людей, які проживають на своїй території та готові захищати свій дім, свою Україну, – підкреслив Анатолій Баргилевич.

«Буде збільшено чисельність підрозділів тероборони негайного реагування»

Він додав, що на сьогодні в країні вже створено 25 бригад територіальної оборони.

-Буде збільшено чисельність підрозділів тероборони негайного реагування, які будуть готові прибути за 2-3 години на об’єкти комунікації. Такі підрозділи плануються у бригадах та батальйонах тероборони. Їхнім завданням буде – негайне прибуття на визначені об’єкти, щоб надалі була змога наростити основні сили та ефективно виконувати завдання, – заявив командувач.

Він розповів, що нині у тероборонивже є власна артилерія:

-Це 60-мм міномети. У кожній бригаді тероборони є необхідна кількість мінометних підрозділів. Враховуючи, що ЗСУ переходять на самохідну артилерію, всю причіпну артилерію я бачу на озброєнні у бригадах тероборони. Це дасть нам змогу ефективно боротись із противником на більших відстанях і не втрачати людей, – підкреслив генерал-майор.

Він зазначив, що цьогорокуу рамках СКШН «Об`єднані зусилля-2021» у семи регіонах країни відбувались навчання підрозділів тероборони:

-Після цьогозаплановані 1-2 місяці навчань, які стосуватимуться підготовки безпосередньо командирів. Також, як мінімум щомісяця ми проводитимемо Єдиний стрілецький день. Але якщо є ініціатива, то ці дні проводитимуться щотижня.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: