ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ударний безпілотник «Грім» – нова розробка для українського війська

Прочитаєте за: 2 хв. 2 Жовтня 2021, 15:31

Новітня розробка одного з вітчизняних підприємств для українського війська – це ударний безпілотний авіаційний комплекс «Грім». Його основне завдання – точно та з мінімальною шкодою для мирного населення і цивільної інфраструктури вражати задані цілі.

Безпілотник долає 30 кілометрів за 15 хвилин. Для цього навіть не потрібен спеціальний майданчик для зльоту. За допомогою мультикоптера «Грім» можна підняти на висоту 500-700 метрів. Уже в повітрі бойова частина відділяється, переходить у горизонтальний політ і летить у напрямку цілі. За допомогою сучасного ретранслятора з безпілотником постійно зберігається зв’язок.

– Він призначений для ураження особливо важливих цілей у радіусі 30 кілометрів, зокрема радіолокаційних станцій, командних пунктів, складів паливно-мастильних матеріалів, складів боєкомплектів. Його польотний час складає близько 1 години, а крейсерська швидкість – 120-140 кілометрів на годину, – зазначив представник компанії виробника, НВП «Атлон-Авіа», члена ГС «Ліга оборонних підприємств України» Вадим Шуліка.

Безпілотник уже пройшов льотні випробування. Згодом відбудеться випробування і його бойової частини.

Як зазначають представники компанії виробника, керує «Громом» оператор за допомогою планшета, який і обирає ціль для ураження. Задана траєкторія дозволяє вражати цілі навіть на закритих позиціях. При цьому бойова частина може бути різних типів – кумулятивна, осколково-кумулятивна, осколково-фугасна тощо.

20
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Новини, Озброєння та техніка