ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Затверджено нарукавні емблеми для окремих бригад тероборони

Прочитаєте за: 4 хв. 16 Вересня 2021, 14:22

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний затвердив нарукавні емблеми для окремих бригад територіальної оборони Сухопутних військ ЗС України.

Всі емблеми розроблені в єдиному стилі, як й інші нарукавні знаки підрозділів ЗС України, у кольорах, притаманних механізованим військам. Однак є й особливість, що буде відрізняти підрозділи територіальної оборони від інших частин, а саме: звужена зубчата глава, що символізує захисний мур.

Також з метою формування мілітарних традицій українського війська у символіці підрозділів територіальної оборони основний акцент поставлено не на адміністративні одиниці, штучно утворені за часів радянської окупації (часів), а на історичні регіони України.

Отже, на більшості емблем зображені елементи історичної або сучасної символіки регіонів, у яких розташовані частини. Проте під час створення використовувалась не тільки регіональна геральдика, але й історична символіка часів доби козацтва.

Так, на емблемі 109-ї бригади ТрО зображені схрещені між собою срібний спис та шабля, які є елементами символіки Кальміуської паланки Запорізької Січі, що розташовувалась на території сучасної Донецької області, і вказує на розташування військової частини.

Центральним елементом емблеми 111-ї бригади ТрО є стилізоване зображення крокуючого золотого коня на зеленому полі. Крокуючий кінь був історичною символікою Старобільської сотні Острогозького козацького полку. Також зображення коня є одним із елементів сучасного герба Луганської області.

На належність до столиці України в емблемі 112-ї бригади ТрО вказує стилізоване зображення золотого Луку зі стрілою, вписаного в золоте коло, який є центральним елементом сотенних прапорів Київського козацького полку.

Срібна Богородиця на золотому півмісяці, яка була зображена на полковому прапорі Сумського козацького полку відтепер відтворена на емблемі 117-ї бригади ТрО.

На емблемі 123-ї бригади ТрО відображений срібний пильнуючий олень із золотими рогами, озброєний списом. Його використовували на печатці Бугогардівської паланки Запорізької Січі (Нині територія сучасної Миколаївської області).

Знайшла своє відображення на нарукавних емблемах і символіка часів Української Народної Республіки. Зокрема, на нарукавній емблемі 124-ї бригади ТрО зображено проєкт гербу Херсонщини часів УНР, а саме срібний хрест у супроводі трьох золотих корон у блакитному полі.

Усі нарукавні емблеми створили фахівці Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України відповідно до Методичних рекомендацій щодо окремих питань розвитку і впровадження військової символіки у Збройних Силах України, затверджених Міністром оборони України у 2020 році.

Дотепер підрозділи тероборони використовували нарукавні знаки, які не були затверджені встановленим шляхом. На емблемах були зображені герби областей і міст, у яких вони дислокуються. Також на них був розміщений неофіційний девіз територіальної оборони «ЗАХИСТИМО СВІЙ ДІМ. ЗАХИСТИМО УКРАЇНУ!» та номер підрозділу.

Також нарукавну емблему отримало командування територіальної оборони Командування Сухопутних військ ЗС України.  На ній зображено золотий пірнач, який покладено на схрещені між собою два козацькі мушкети.

Нагадаємо, що пірнач є символом органу військового управління, а мушкети були основною зброєю козацького війська і символізують постійну готовність до захисту.

Володимир Загребельний для АрміяInform

35
2
Читайте нас в Telegram