ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На флоті розпочалась апробація швидкісних човнів, отриманих від США

Міжнародне співробітництво Навчання та тренування Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 30 Вересня 2021, 9:59

На території Військово-морської бази «Південь» у Практичній гавані в Одесі розпочалась апробація швидкісних човнів, які раніше були передані Військово-Морським Силам ЗС України в межах американської матеріально-технічної допомоги. Мова йде про десять 7-метрових човнів з жорстким корпусом типу RIB від компанії Metal Shark. 

— Реактивація човнів відбуватиметься у два етапи: перший, який триває наразі, включає перевірку човнів з боку американської сторони, випробування їх на воді, запуск двигунів, перевірка роботи всіх систем, агрегатів та обладнання,  проходження акваторією, відпрацювання основних елементів руху, — розповів начальник відділу експлуатації та забезпечення технічним та рятувальним майном управління експлуатації судноремонту, озброєння командування логістики командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олексій Голубев. — Другий етап — це навчання особового складу, який буде закріплений за даними човнами. Після засвоєння всіх початкових елементів, наші американські колеги приступлять до практичних тренувань на воді. Військові моряки вивчатимуть, як підготувати катер до виходу, правильно транспортувати, управляти та експлуатувати на воді, а потім обслуговувати та в разі необхідності проводити ремонти. Важливо, щоб як під час підготовки човнів, так вже й на воді, всі досконально знали свої дії, оперативно й чітко виконували вказівки командира.

Читайте також: Президент підписав указ про розвиток Військово-Морських Сил ЗС України до 2031 року

«Об’єднані зусилля – 2021»: морська компонента стратегічного командно-штабного навчання

Після всіх випробувань та навчання екіпажів катери будуть передані до визначених військових частин та установ ВМС України. Варто зазначити, що отримають свої перші човни даного типу Інститут ВМС Національного університету «Одеська морська академія» та Навчальний центр ВМС ЗС України. 

— Ми довго чекали на цей катер. Він неабияк вплине на проведення практичних навчань з курсантами всіх спеціальностей, — зауважує начальник кафедри кораблеводіння та штурманського озброєння Інституту ВМС НУ «ОМА» капітан 1 рангу Микола Корощенко. — Зокрема, морська підготовка включатиме не лише управління ялами як на веслах, так і під вітрилами, а й навчання маневруванню маломірним плавзасобом. Курсанти матимуть змогу закріпити на практиці теоретичні знання з міжнародних морських стандартів, міжнародних правил попередження зіткнення суден, пошуку та рятування на воді тощо. Крім того, якщо раніше ми просили надати допомогу щодо пошуково-рятувального забезпечення проведення шлюпочної практики в підрозділів ВМС, то відтепер ми можемо впоратися з цим самостійно. А враховуючи, що саме практика — це той інструмент, завдяки якому курсанти набувають відповідних спроможностей управління кораблями та катерами, то для нас це неоціненний подарунок.

Нагадаємо, що 7M RIB — це дуже міцні багатоцільові човни для роботи на мілководді, де інші плавзасоби недоступні. Вони мають склопластиковий корпус, який по периметру обшитий надувною системою з міцного матеріалу, що дозволяє використовувати їх за будь-якої погоди. Завдяки цьому човни є універсальною платформою й ідеально підходять для широкого спектра застосувань.

Конструктивно 7M RIB може бути обладнаний двома підвісними бензиновими моторами або одним дизельним водометним двигуном. Також однією з головних переваг катерів цього типу є їхня зручна транспортабельність.

Фото автора

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Додаткові 70 тисяч для військових. Хто та коли зможе отримати нову виплату

Додаткові 70 тисяч для військових. Хто та коли зможе отримати нову виплату

Кабінет Міністрів затвердив додаткову фінансову винагороду військовим у розмірі 70 тисяч гривень. Ця виплата може застосовуватися вже з цього місяця.

Україна задає тон у війні дронів: експерт розповів АрміяInform про сильні та слабкі сторони

Україна задає тон у війні дронів: експерт розповів АрміяInform про сильні та слабкі сторони

Українські дрони мають перевагу над ворожими, зокрема, завдяки новаторським технологічним рішенням.

У Повітряних Силах ЗСУ висловили сподівання на Taurus

У Повітряних Силах ЗСУ висловили сподівання на Taurus

Речник Командування Повітряних Сил Збройних Сил України майор Ілля Євлаш висловив сподівання, що Україна таки отримає від партнерів крилаті ракети Taurus.

Авіація Сил оборони знищила 3 розвідувальні БПЛА ворога

Авіація Сил оборони знищила 3 розвідувальні БПЛА ворога

Протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по 11 районах зосередження особового складу противника.

Україна розпочала переговори про укладення безпекової угоди з Португалією

Україна розпочала переговори про укладення безпекової угоди з Португалією

Українська та португальська сторони розпочали роботу над проєктом двосторонньої безпекової угоди й узгодили графік подальших переговорів.

Українські морпіхи пробігли Лондонський марафон, щоб зібрати кошти на протезування

Українські морпіхи пробігли Лондонський марафон, щоб зібрати кошти на протезування

Українські морські піхотинці Олексій Руденко з Військової академії в Одесі та Георгій Рошка з 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського виступили на Лондонському марафоні.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Такелажник в артилерійський підрозділ

від 20150 до 50150 грн

Луцьк, Волинська область

Психолог

від 20000 до 50000 грн

Кременчук

Військова частина 2240 НГУ

Технік до в/ч А2800

від 23000 до 45000 грн

Радісне, Одеська область

Кухар

від 20000 до 20000 грн

Житомир

199 навчальний центр ДШВ ЗСУ

Сапер, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Оператор протитанкового озброєння, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго