ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На бюджет Міноборони у 2022 році заплановано виділити 131 млрд грн

Прочитаєте за: 3 хв. 16 Вересня 2021, 15:15

Уперше в історії країни у проєкті Державного бюджету на 2022 рік запланований обсяг фінансування сектору безпеки і оборони України становить рекордні 5,95% від ВВП (у 2021 році становив 5,92%, а у 2020 році – 5,45% від ВВП). 

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова Комітету ВР України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич. 

В абсолютних цифрах: видатки Державного бюджету на Міністерство оборони України у 2022 році заплановані у сумі 131 млрд грн (без урахування державних гарантій), що більше, ніж  у 2021 році на 13,4 млрд грн.

 

– Окрім бюджетних видатків на оборону, ми отримаємо міжнародну допомогу від урядів Франції (12,6 млрд грн), Великої Британії (6,7 млрд грн) та США (1,7 млрд грн), – зазначив парламентар. 

Окрім цього, Олександр Завітневич акцентував на рекордних коштах, які передбачено на програму розвитку озброєння та військової техніки, це 32,9 млрд грн.

– Ми чудово розуміємо, що супутником бойового досвіду обов’язково є сучасне озброєння та техніка, – заявив він. – Отож, ми маємо робити крок Уперед, щоб наші військові могли застосовувати та використовувати новітню зброю. У нас є розробки, плани, які тепер мають втілитися в життя. 

Збільшення фінансування на програму розвитку озброєння та військової техніки ЗС України – це також стимул для розвитку підприємств ОПК, що не тільки забезпечує обороноздатність та безпеку країни, але й сприяє збільшенню робочих місць на підприємствах ОПК.

5,5 млрд грн планується спрямувати для забезпечення житлом учасників АТО/ООС зі статусом внутрішньо переміщених осіб. 72 млрд грн підуть на грошове забезпечення і заробітну плату військовослужбовців, що на 11,2 млрд грн більше, ніж у 2021 році. 

За словами Олександра Завітневича, народні депутати на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки неодноразово піднімали питання грошового забезпечення, адже ті люди, які ризикують своїм життям за нашу безпеку, мають відчувати увагу з боку держави.

Окрім цього, 7,5 млрд грн підуть на пальне та речове майно для армії, 4,1 млрд грн – на харчування, 3,5 млрд грн – на соціальне забезпечення військовослужбовців, 2,1 млрд грн – на утилізацію боєприпасів, озброєння, військової техніки та пожежний захист, а також 1,3 млрд грн на будівництво житла для військовослужбовців ЗС України.

– У жодному році таких видатків на сектор безпеки і оборони не було, – резюмував Олександр Завітневич. – Нині справді фінансування армії і оборонних ініціатив є однією з ключових статей в проєкті Державного бюджету. Ми маємо забезпечити наші ЗС України всім необхідним для ефективної безпеки і оборони.

Читайте також: Збільшення фінансування війська – серед пріоритетів проєкту держбюджету-2022

11
2
Читайте нас в Telegram