ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ізраїльська фірма представляє озброєного робота для дистанційного патрулювання

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Вересня 2021, 13:17

Концерн «Ізраїльська аерокосмічна промисловість» (Israel Aerospace Industries) представила новітню безпілотну наземну платформу REX MK II, яка значно підвищує рівень безпеки для військових під час місій.

В останні роки ЦАХАЛ використовує все більше бойових платформ на основі штучного інтелекту, гібридного двигуна тощо. Розроблені для того, щоб грати провідну роль на полі бою, ці платформи повинні забезпечити повну ситуаційну обізнаність та швидке реагування на ворожі загрози, одночасно різко скорочуючи робоче навантаження екіпажу, а також загрози для військ.

REX MK II ‒ безпілотний наземний транспортний засіб, який може керуватися одним оператором за допомогою бездротового зв’язку з планшета, може патрулювати зону бойових дій, підтримувати війська у місіях, включаючи збір розвідувальної інформації та матеріально-технічне забезпечення, і може допомогти під час відбиття атаки ворога. Нова гібридно-електрична платформа з повним приводом здатна перевозити 1,3-тонний вантаж. Вона має електрооптичні датчики та радар, а також кулемет калібру 7,62 мм та великокаліберний кулемет 12,7, якими можна управляти дистанційно.

За даними концерну «Ізраїльська аерокосмічна промисловість», REX MK II може перевозити боєприпаси, медичне обладнання, воду та їжу, а також евакуювати поранених на ношах. Багато з його функцій, включаючи систему руху та спостереження, виконуються автономно.

‒ Необхідність підтримувати сухопутні війська на місцях для виконання різних завдань, мінімізуючи загрозу життю солдатів, лежить в основі наших цінностей. Ця система базується на використанні нашого багаторічного досвіду роботи з БПЛА для впровадження у життя наземних транспортних засобів. Наші безпілотні наземні платформи використовуються вздовж кордонів Ізраїлю та в різних бойових частинах, а також у інших місцях по всьому світу. Ми відчуваємо зростання попиту клієнтів на безпілотні наземні платформи, ‒ відзначив генеральний директор відділу наземної техніки концерну «Ізраїльська аерокосмічна промисловість Цвіка Яром.

Безпілотний апарат є останнім доповненням до світу безпілотних технологій, які швидко змінюють сучасне поле бою.

REX MK II – найновіший із понад пів дюжини безпілотних автомобілів, розроблених за останні 15 років дочірньою компанією Israel Aerospace Industries ‒ ELTA Systems.

Наразі ізраїльські військові використовують менший, але схожий транспортний засіб під назвою «Ягуар» для патрулювання кордону із сектором Газа.

Прикордонна зона є місцем частих протестів і спроб палестинських бойовиків проникнути до Ізраїлю.

Безпілотні наземні транспортні засоби все частіше використовуються іншими арміями, включаючи США, Велику Британію та Росію. До їхніх завдань входять: матеріально-технічне забезпечення, розмінування і стрільба зі зброї.

‒ З кожною місією пристрій збирає більше даних, які потім вивчає для майбутніх місій, ‒ сказав Йонні Гедж, експерт із оперативної роботи відділу роботизації компанії.

Фото Israel Aerospace Industries

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook