ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Головнокомандувач ЗС України розповів, скільки російських військ поблизу України

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Вересня 2021, 13:55

Про це сьогодні, 10 вересня, у Києві під час брифінгу для представників Київської асоціації військових аташе та засобів масової інформації повідомив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний.

— Незважаючи на значні проблеми в економіці, внаслідок дії міжнародних санкцій та пандемії коронавірусу, Росія продовжує нарощувати воєнний потенціал, насамперед, у європейській частині країни. Російська Федерація демонструє готовність відстоювати свої геополітичні інтереси з використанням воєнної сили, — сказав генерал-лейтенант Валерій Залужний.

Азово-Чорноморський і Середземноморський регіони, Балкани Росія перетворює в зони геополітичного протистояння з провідними державами світу.

Як повідомив Головнокомандувач ЗС України, протягом останніх років спостерігається збільшення масштабів залучення сил і засобів ЗС РФ, а також просторові показники, під час проведення заходів оперативної та бойової підготовки, зокрема поблизу державного кордону України.

Прагнення Росії домінувати в зонах традиційних інтересів та її агресивні дії проти України спрямовані на руйнування системи міжнародної та європейської безпеки, — зауважив генерал-лейтенант Валерій Залужний.

За його словами, поблизу державного кордону України та тимчасово окупованих територіях України в АР Крим та м. Севастополі розгорнуто 46 батальйонних тактичних груп, 12 тактичних груп, 2 ракетні бригади, 4 загони спеціального призначення, а також група катерів і група вертольотів. Загальна чисельність угруповання на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей (1-й та 2-й армійські корпуси, підрозділи збройних сил РФ) становить понад 37 тис. осіб.

Головнокомандувач ЗС України також акцентував увагу присутніх на спільному стратегічному навчанні збройних сил Республіки Білорусь та Російської Федерації «Запад-2021».

— Основним заходом підготовки військ Російської Федерації в цьому році стане спільне стратегічне навчання зі збройними силами Республіки Білорусь «Запад-2021», під час якого відпрацьовуватимуться питання застосування регіонального угруповання військ двох держав, — повідомив Головнокомандувач ЗС України генерал-лейтенант Валерій Залужний.

За словами Головнокомандувача ЗС України, активна фаза російських навчань почалася 9 вересня і триватиме до 15 вересня. Навчання проводяться на 13 військових полігонах (4 на території РБ і 9 на території РФ).

За офіційною інформацією, в активній фазі навчань на території РФ беруть участь близько 7,5 тисяч осіб, близько 650 од бойової техніки, до 140 артилерійських систем та РСЗВ, до 20 бойових літаків та 30 вертольотів. Окрім ЗС РФ, до участі залучаються представники збройних сил 10 країн (Білорусь, Вірменія, Казахстан, Таджикистан, Киргизстан, Сербія, Монголія, Індія, Пакистан, Шрі-Ланка).

На території Республіки Білорусь, за офіційними даними, залучається понад 6,3 тисячі осіб, близько 650 од бойової техніки, 109 артилерійських систем та РСЗВ, до 37 бойових літаків та вертольотів, також передбачено висадку тактичного десанту до 400 в/с.

– За даними нашої розвідки, тільки на західному стратегічному напрямку в рамках навчань “Запад 2021” залучається до 120 тис осіб, 760 од бойової техніки, 240 артилерійських систем та РСЗВ, 80 бойових літаків та вертольотів, до 15 кораблів, – повідомив генерал-лейтенант Валерій Залужний.

Натомість СКШН «Об’єднані зусилля — 2021», що проводить Україна спільно із державами-партнерами, за словами генерал-лейтенанта Валерія Залужного, це відповідь на «Запад-2021» і вагомий чинник стримування агресора.

— Україна разом із партнерами здатна підвищити ціну можливої інтервенції для агресора до неприйнятної, — такої, що перевищить потенційні переваги внаслідок вторгнення, — підкреслив Головнокомандувач ЗС України.

Фото Руслана Тарасова

17

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook