ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Велике будівництво»: на Вінниччині розпочалась реконструкція злітно-посадкової смуги аеродрому спільного використання

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Вересня 2021, 15:54

Уперше за понад десять років стартував серйозний ремонт злітно-посадкової смуги летовища у Гавришівці, що на Вінниччині. Відповідно, за тривалий термін тут накопичилось чимало проблем, які довгий час стояли «на паузі», адже реконструкція передбачає чималі кошти. І ось у вересні 2021-го на рахунок державного казначейства Вінницької області надійшов перший транш.

Аеродром у Гавришівці — спільного використання, є власністю Міноборони і використовується КП «Аеропорт Вінниця» спільно з бригадою транспортної авіації Повітряних Сил.

Роботи на аеродромі розпочали без зволікань, практично одразу після отримання першого траншу. Наразі на місці активно працює будівельна техніка – відбувається демонтаж плит і фрезерування наявної смуги. Демонтаж обіцяють завершити до кінця цього року. Потім буде нанесено вирівнювальний шар з армуванням стиків по всій смузі. У найближчі місяці планують реконструкцію основної кермової доріжки та перону.

– Головна проблема летовища – недостатня носійна спроможність покриттів злітно-посадкової смуги – обмеження лише до 14 злітно-посадкових операцій на тиждень літаків класу Боїнг 737-800 та Єірбас-320. А ще ‒ застаріле аеродромне обладнання, яке за характеристиками не відповідає сучасним вимогам міжнародних авіакомпаній, – прокоментували у Вінницькій ОДА.  – Тому єдиним рішенням є реконструкція аеродрому із заміною всього обладнання. Після виконання робіт злітно-посадкова смуга буде відповідати ІІ категорії посадки ICAO (посадка в умовах обмеженої видимості). 

Також у межах проєкту передбачають розширення наявного перону для безпечного розміщення й самостійного маневрування повітряних суден і перонної техніки. Довжина наявної смуги так і залишиться – 2,5 кілометра. А ширина збільшиться з 42 метрів до 48 метрів. 

Після закінчення робіт заплановано встановлення світлосигнального обладнання та метеообладнання. 

На початок реконструкції аеропорту у Гавришівці в Державному бюджеті передбачили 604,27 мільйона гривень.

Нагадаємо, реконструкція аеродрому проходить у рамках програми «Велике будівництво».

 

17
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Армія і суспільство, Новини