ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чи вплине зменшення кількості районних ТЦК та соцпідтримки на якість призову на Чернігівщині

Прочитаєте за: 3 хв. 30 Вересня 2021, 9:09

З жовтня по грудень цього року у Чернігівському обласному ТЦК та соцпідтримки планують призвати понад 460 юнаків. Зокрема, до Збройних Сил України більше ніж 200 призовників, до Національної гвардії України близько 150, до Державної спеціальної служби транспорту майже 30 і до Державної прикордонної служби України більше ніж 60 призовників.

— Особливістю цього осіннього призову є те, що ми вперше проводимо призов юнаків на строкову військову службу в нових організаційно-штатних структурах. А саме: ще навесні цього року у нас був 21 район, а на сьогодні у зв’язку зі змінами територіального устрою лише 5 районів і місто Чернігів, на базі яких і розгорнуті призовні дільниці, — зазначив військовий комісар Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки полковник Олег Гончарук.

Втім, офіцер зазначає, що зменшення кількості районних ТЦК та соцпідтримки жодним чином не вплине на якість призову.

Як зазначають у Чернігівському ТЦК та соцпідтримки, останнім часом простежується негативна тенденція щодо поганого здоров’я призовників і така ситуація з кожним роком погіршується. Це пов’язують з тим, що юнаки не займаються фізичною підготовкою та надають перевагу сидячому способу життя. 

Законодавчі переваги для строковиків 

Для всіх призовників, хто офіційно працевлаштований, в обов’язковому порядку зберігатиметься їхнє робоче місце та середній заробіток на весь період проходження строкової військової служби, навіть для тих, хто під час проходження строкової служби укладе контракт.

— Під час відправлення безпосередньо вже до лав ЗСУ кожному строковику виплачується матеріальна допомога у розмірі двох мінімальних прожиткових мінімумів, що становить понад 4 тисячі гривень. Поряд з цим кожного безоплатно забезпечують військовою формою і харчуванням. У суспільстві існує хибна думка, що призивають до армії з 20 років, але вона не відповідає дійсності. В Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу» чітко передбачено — з 18 років, — зауважив Олег Гончарук.

Читайте також:

Нещодавно були внесені відповідні зміни в законодавство щодо надання відпусток військовослужбовцям строкової служби протягом проходження служби. Термін такої відпустки наразі становить 10 діб, без врахування часу, необхідного на дорогу.

З квітня цього року під час внесення змін у законодавство строковики вже позбавлені права щодо звільнення від сплати відсотків і штрафів за кредитами.

Водночас через поширення коронавірусної хвороби місцеві органи влади ухвалили рішення щодо забезпечення призову засобами протидії, зокрема тестами, захисними масками тощо.

Керівництво Чернігівського обласного ТЦК та соцпідтримки наголошує, якщо повістка якимось чином не надійшла до призовника, то він попри це обов’язково протягом 10 днів з початку призову повинен прибути до найближчого центру комплектування та соцпідтримки з особистими документами за місцем свого проживання й повідомити про намір проходження військової служби або надати документи, в яких вказані причини, що перешкоджають йому це зробити. Такий обов’язок визначений у посвідченні про приписку, яке видається кожному юнаку під час взяття на військовий облік.

Фото та відео автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram