ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Берегиня друкованого слова та її 30-тисячне військо

Life story: історії військових
30 Вересня 2021, 16:12
Прочитаєте за: 4 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

У Всеукраїнський день бібліотек, що відзначається сьогодні, 30 вересня, АрміяInform не може не згадати про військових бібліотекарів, які знайомлять захисників України з друкованим словом, плекають його та підтримують у належному стані свої бібліотечні фонди, що останніми десятиліттями не дуже то й поповнюються. Ба більше, ці ентузіасти бібліотечної справи в добу інтернету та соціальних мереж, електронних книг та електронних засобів масової інформації роблять усе, аби читач у погонах все ж долучався до книги, читав газети й не забував друковане слово. Серед таких — начальник бібліотеки окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого старший солдат Ольга Демидюк.

— Кажу щиро: бібліотекарем я мріяла стати із самого дитинства, — усміхається жінка. — Та втілити цю мрію у життя мені вдалося лише в армії!

Протягом 11 років Ольга працювала в загальноосвітніх школах Володимира-Волинського та району. Викладала географію, була заступником директора. А п’ять років тому прийшла служити до князівської бригади й очолила бібліотеку. У цій військовій частині очільник бібліотеки — посада військова, а не цивільна, тож старший солдат Ольга Демидюк не завідувачка, а саме начальник.

У книжковому царстві Ольги — понад 30 тисяч книг. Звичайно, здебільшого це старі радянські видання, що вийшли друком 30, 40 років, півстоліття тому й навіть раніше. Проте є й сучасні українські книги. Переважно це видання, куплені й після прочитання подаровані бібліотеці самими військовими, або ж волонтерська допомога. Таких небагато, говорить Ольга, близько сотні примірників, але все ж є. Їх, до речі, начальник бібліотеки бере із собою і під час ротації на схід держави, де у вільні хвилини вояки залюбки їх читають.

Сама старший солдат на сході держави бувала під час ротації бригади на Луганщині. Там вона більше займалася не бібліотечною роботою, а виконувала завдання з морально-психологічного забезпечення бойової підготовки та повсякденної життєдіяльності бригади. Але й книги, звісно, завжди були поруч, а як без них?!

Ольга розповідає, що всі більш ніж 30 тисяч примірників книг у її бібліотеці обліковуються та класифікуються по-сучасному — все в електронному вигляді.

— Відносно невеликий відсоток нашого книжкового фонду — це спеціалізована, військова література, решта — художня та освітньо-культурна. Звісно ж, у нас створюються та зберігаються і підшивки періодичних друкованих видань як відомчих, що розповідають про сьогодення українського війська та, зокрема, нашої військової частини, так і місцевих, адже бригада та її військовослужбовці є невіддільною частиною міста та області, в яких дислокуються.

Є у фондах бібліотеки й видання, присвячені рідній частині. Це як радянські книги про бойовий шлях з’єднання, на базі якого формувалася бригада, під час Другої світової війни, так і нариси новітньої історії військової частини, що увійшли до книги Жанни Білоцької «51/14 — історія нескорених».

А ще Ольга Демидюк, окрім своєї основної службової діяльності, радо проводить екскурсії частиною під час днів відкритих дверей, які зазвичай бувають приурочені до військово-професійних свят та дня частини. У такі дні берегиня друкованого слова розповідає про історію частини й не може не сказати і про своє книжкове царство, спростовуючи думку декого про те, що друкована книга стала якимось архаїзмом. Ніякі гаджети не здатні повністю замінити живу книгу, вірить Ольга сама й запевняє в цьому інших. І вона буває дуже переконливою, адже читачі в бібліотеці є постійно: хтось забігає погортати спеціалізовану військову літературу, хтось бере читати художню книгу, а хтось запитує програмний твір для школярів-дітей. Адже вибір тут насправді великий.

Кореспондент АрміяInform

«Можуть зайти три групи, а вийде один»: у 57-й бригаді розповіли про тактику окупантів на Вовчанському напрямку
«Можуть зайти три групи, а вийде один»: у 57-й бригаді розповіли про тактику окупантів на Вовчанському напрямку

Сили оборони продовжують утримувати оборону у Вовчанську та довкола міста, попри спроби російських військ просуватися малими піхотними групами.

СБС уразили вісім паливних танкерів «тіньового флоту» рф за одну ніч
СБС уразили вісім паливних танкерів «тіньового флоту» рф за одну ніч

У ніч на 7 липня в Азовському морі СБС уразили групу суден, які, за попередніми даними, входять до так званого «тіньового флоту» рф.

Нафтова інфраструктура та ворожа авіація в Криму: підсумки тижня 40-денної операції СБУ
Нафтова інфраструктура та ворожа авіація в Криму: підсумки тижня 40-денної операції СБУ

Спецпризначенці «Альфи» Служби безпеки України завдали 13 далекобійних і мідлстрайк ударів по ключових військових об'єктах у тилу противника за минулий тиждень.

Без верстатів — без ракет: Зеленський увів у дію новий пакет санкцій проти підприємств російського ВПК
Без верстатів — без ракет: Зеленський увів у дію новий пакет санкцій проти підприємств російського ВПК

Президент України підписав укази, якими ввів у дію рішення РНБО щодо застосування санкцій проти постачальників які виробляють компоненти для ракет.

ВАКАНСІЇ
Olx Бухгалтер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

WorkUa Радіотехнік БпЛА, FPV

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

123 ОБрТрО

RobotaUa Бойовий медик

від 20100 до 120000 грн

Запоріжжя

Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

WorkUa Начальник лазні

від 22000 до 22000 грн

Одеса

ВМС ЗС України

WorkUa Кулеметник

від 22000 до 50000 грн

Шостка

Військова частина 3022 НГУ

WorkUa Водій

від 21000 до 130000 грн

Дрогобич

Військова частина А7079

ПУБЛІКАЦІЇ