ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Протягом п’яти років на Харківщині 281 учасник АТО/ООС отримав квартиру за спеціальною обласною програмою

Прочитаєте за: 3 хв. 29 Вересня 2021, 12:53 2

У Харківській обласні державній адміністрації відбулось планове засідання спеціальної комісії, що визначає список кандидатів та їхню черговість стосовно участі в регіональній програмі з підтримки учасників АТО/ООС щодо забезпечення житлом на 2019–2021 роки.

На захід було запрошено профільного заступника голови ХОДА Михайла Харнама та представників громадських об’єднань ветеранів російсько-української війни.

— Соціальна ініціатива щодо забезпечення житлом учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил є вкрай важливою для нашого регіону, — наголошує Михайло Харнам. —  Її потрібно не лише реалізовувати, а й максимально поширювати. Тому ми маємо допомогти з житлом усім тим, кому воно вкрай необхідне.

Зокрема, було розглянуто десятки кандидатур захисників України і вирішено забезпечити до кінця 2021 року ще 17 осіб. Для реалізації цього задуму з обласного бюджету виділять майже 5 мільйонів гривень.

Варто нагадати, що обласна програма, більш відома як «60% на 40%», розрахована на тих захисників України, які проживають на території Харківщини та перебувають на квартирному обліку або мають статус внутрішньо переміщених осіб. Причому із обласного бюджету учасникам програми компенсують 40% вартості житла, яке вони купують. Решту ж грошей кандидати на отримання житла сплачують самі. Серед критеріїв визначення першочерговості кандидатів на житло є й багатодітність, поранення, інвалідність тощо.

Читайте також:

Учасники бойових дій − внутрішньо переміщені особи отримають від держави кошти на купівлю власного житла

— Дана програма діє в нашому регіоні вже п’ять років. Її перша черга була реалізована ще у 2016–2018 роках, а друга реалізується у 2019–2021 роках. За час дії цього важливого соціального проєкту житло отримала 281 особа. Зокрема, 149 осіб — у період 2019–2021 років. Конкретно ж цього року 32 учасники АТО/ООС отримали квартири за обласною програмою і, дуже сподіваюся, що до цих цифр додадуться ще 17 щасливчиків, —  пояснив Михайло Харнам.

Як повідомив АрміяInform активіст Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО» Юрій Корсунов, його побратими зможуть отримати сучасні квартири в багатоповерховому житловому будинку, що наразі на стадії будівництва в одному зі спальних районів обласного центру.

— На даний час черга тих, хто першочергово потребує житла і претендує отримати його за програмою ХОДА, становить близько 120 осіб. Звісно, всі не встигнуть отримати омріяні квадратні метри у 2021-му. Утім, якщо обласна програма підтримки учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил буде пролонгована й на наступні роки, то решта людей, які не отримали житло нині, претендуватимуть на нього після Нового року, — насамкінець зауважив Юрій Корсунов.

фото пресслужби ХОДА

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Армія і суспільство, Публікації, Соціальний захист