ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як з початком бойових дій змінилося медичне забезпечення військово-медичного клінічного центру Східного регіону

Прочитаєте за: 3 хв. 28 Вересня 2021, 14:29

Беззаперечним пріоритетом українських Збройних Сил є збереження життя та здоров’я військовослужбовців. І за роки війни в нас налагоджено стабільну систему медичного забезпечення війська.

Кожна медустанова пройшла власне випробування з порятунку життів поранених воїнів і отримала неоціненний досвід та кваліфікацію. Особливої практики набули заклади Сходу України – саме вони приймали і продовжують приймати найбільшу кількість поранених воїнів.

Один із них – Військово-медичний клінічний центр Східного регіону. Нині триває безперервне технологічне переоснащення військових медичних закладів, які підпорядковуються Центру. Поповнення медичним майном здійснюється за рахунок бюджетних коштів, централізованих надходжень, спеціальних фондів та благодійних організацій. 

– Для забезпечення потреб Центру придбали сучасний відеогастроскоп, системи офтальмологічної мікрохірургії, ультразвуковий літотріптор в урологію, портативний рентгенівський дентальний апарат, що покращує роботу стоматологів. Для медичних служб військових частин зони відповідальності закупили портативні хірургічні відсмоктувачі, стерилізатори, електрокардіографи, холодильні шафи для зберігання термолабільних лікарських засобів, – говорить начальник медичного постачання підполковник медичної служби Юрій Тутов. – Лабораторію забезпечили автоматичним біохімічним аналізатором, сучасними мікроскопами, аналізатором електролітів, гематологічним аналізатором для кількісного дослідження клітин крові, напівавтоматичним коагулометром для одночасно чотирьох проб дослідження кров’яного згортання. Створили резерв препаратів усіх фармацевтичних груп.  

Довідково: Військово-медичний клінічний центр Східного регіону є органом військового управління закладів охорони здоров’я у системі Міністерства оборони ЗСУ та здійснює медичне забезпечення 62 установ у 5 областях: Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Луганській та Харківській. У зоні адміністративно-територіальної відповідальності перебуває Запорізький та Черкаський військові госпіталі, Маріупольський військовий шпиталь та  центральний військовий санаторій Приморський.

Про переваги отриманої сучасної системи офтальмологічної мікрохірургії розповів начальник офтальмологічного відділення старший лейтенант медичної служби, кандидат медичних наук Андрій Шерстюк. 

– Обладнання призначене для мікрохірургічних втручань на оці. Завдяки цій апаратурі їх спектр розширюється. Можна виконувати оперативне втручання як на передньому відділі ока, наприклад, заміну кришталика, так і на задньому відділі – все, що розташоване в межах скловидного тіла та сітківки, – зазначив лікар. – Якщо комбіновано застосовувати увесь функціонал цього приладу, можна сказати, що у дніпровському шпиталі буде повний закритий цикл надання медичної допомоги для пацієнтів з пораненнями і травмами органів зору. Починаючи від бойової травми – і закінчуючи плановою хірургією. 

Читайте також: Ірпінському військовому госпіталю подарували сучасне медичне обладнання

Задля оптимізації систематичного робочого процесу ВМКЦ Східного регіону здійснює співпрацю як з іншими клінічними центрами, так і з фахівцями управління медпостачання Командування Медичних сил ЗСУ. В такий спосіб заклад налагодив взаємодію з оновлення комплектів медичного майна військових частин. 

– На нове обладнання цього року виділено близько 20 млн грн, – каже Юрій Тутов. – Плануємо до закупівлі апарат для NO-терапії монооксидом азоту, комплекс стрес-тест навантаження, спірометр, центрифугу лабораторну, стерилізатори парові. Зокрема, для Маріупольського військового шпиталю придбаємо цифровий флюорограф. Також отримаємо для потреб центру лапароскопічну стійку, хірургічний лазер, ультразвуковий та біполярний генератор. 

Бореться медичний центр і з розповсюдженням вірусу SARS-CoV-2. Наразі заклад проводить вакцинацію за допомогою однієї стаціонарної та двох мобільних бригад, які виконують повний цикл щеплень у військових частинах зони відповідальності.

Готовність військово-медичного клінічного центру до швидкого надання висококваліфікованої допомоги з використанням сучасного обладнання – показник не лише відповідального та сумлінного ставлення до власних обов’язків, але і прояв волі на шляху до побудови війська, здатного протистояти агресору в найважчих обставинах.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram