ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Раптова хіматака, ворожий БПЛА та прорив периметру бази, або Як рота РХБЗ проходить оцінювання НАТО

Прочитаєте за: 2 хв. 28 Вересня 2021, 10:14 2

І це не повний перелік викликів, які впродовж одного дня постали перед особовим складом роти РХБЗ, що продовжує виконувати заходи оцінювання НАТО другого рівня у межах участі в багатонаціональному військовому навчанні, що триває на Львівщині.

Глобальним завданням, яке стояло перед військовослужбовцями підрозділу, було відпрацювання так званого movement protocol. Говорячи простою мовою – здійснення маршу на техніці у визначний район і облаштування базового табору.

Читайте також:

З ним фахівці РХБ захисту впорались у визначений термін. І під прискіпливим наглядом групи офіцерів-оцінювачів продовжили реалізацію   зазначених у чек-листі оцінювання завдань. День у військовослужбовців підрозділу видався насиченим, адже мало дістатися до місця призначення за вказаними координатами. Треба розставити техніку, замаскувати її, розгорнути намети для особового складу та робочі місця для офіцерів управління, фахівців служб.

– Крім висування в район та облаштування базового табору підрозділу, ми відпрацювали цілу низку важливих елементів оцінки. Зокрема, ведення постійного радіообміну. Зазначу, що робоча мова навчання англійська. Тож ми здійснюємо прийом та передачу інформації за трьома визначними протоколами зв’язку виключно іноземною мовою. Також розгорнули метеостанцію, щоб постійно мати свіжі дані про швидкість та напрямок вітру, температуру повітря, вологість. Ми – фахівці РХБЗ, тож ця інформація нам життєво необхідна для виконання завдань за призначенням. Ще низка елементів стосувалася безпеки військ: відпрацювали оборону периметру базового табору, заходи щодо протидій ворожим БПЛА, дії особового складу під час раптового застосування противником зброї масового ураження, – розповів командир взводу РЗБЗ старший лейтенант Сергій Кузьменко.

Воїни діяли злагоджено і впевнено. І це не дивно, адже до цього відповідального іспиту вони тренувалися впродовж тривалого часу. Попереду ще декілька діб, упродовж яких підрозділ повинен реалізувати  практичні елементи оцінювання НАТО.

Фото автора

Відео: Ігор Боєв

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook