ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Тернопільщині за участю військових перепоховали трьох воїнів УПА

Прочитаєте за: < 1 хв. 25 Вересня 2021, 12:55

Військовослужбовці окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола взяли участь у перепохованні останків трьох воїнів УПА, знайдених торік під час розкопок, які проводили представники меморіально-пошукового центру «Доля».

Церемонію погребіння останків вояків Української Повстанської Армії очолив архієпископ Тернопільський і Кременецький Православної церкви України Нестор. Панахида за загиблими воїнами відбулася в церкві Архістратига Михаїла в Темногайцях. А поховали воїнів у братській могилі в селі Великі Загайці.

За словами керівника меморіально-пошукового центру «Доля» Святослава Шеремети, останки українських патріотів були віднайдені у 2020 році у двох могилах у лісі біля Великих Загайців Кременецького району. Пошукові роботи, ексгумацію та перепоховання профінансував Український інститут національної пам’яті.

Особу одного із загиблих вдалося встановити – це Марко Фук, уродженець села Темногайці. Двох інших, за результатами антропологічної експертизи,ідентифіковано як його родичів. Але імен встановити не вдалося.

Церемонія перепоховання відбулась за участю почесної варти Збройних Сил України, керівництва Тернопільської обласної ради, Кременецької райдержадміністрації.

Представник Українського інституту національної пам’яті Владислав Куценко у своїй промові окремо підкреслив, що дуже символічною є участь у церемоніалі військовослужбовців окремої артилерійської бригади, які дали над могилою останній салют. Бо поховали останки воїнів УПА поряд з могилою солдата 24-ї механізованої бригади Романа Мусія, який загинув на Луганщині у 2014 році.

Підготував Віктор Шевченко

Читайте нас в Telegram