ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Збір резервістів ССО вийшов на фінішну пряму!..

Прочитаєте за: 4 хв. 24 Вересня 2021, 17:09 2

На Хмельниччині триває збір розвідників, зв’язківців та водіїв оперативного резерву першої черги Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Як ми вже повідомляли, захід відбувається під керівництвом штатних військових інструкторів з бойовим досвідом участі в АТО/ООС.

Начальник штабу зборів повідомив, що за перші десять днів з резервістами різних спеціальностей проведено комплекс теоретичних і практичних занять за різними видами тактико-спеціальної підготовки та за напрямками, відповідно до обійманих посад.

– Наразі вже позаду заняття з вогневої,інженерної підготовки, військової топографії, тактичної медицини. Залежно від спеціальностей планували роботу так, аби максимально ефективно і динамічно використати кожен день у полі, лісі, в навчальному класі чи на автодромі, – каже офіцер.

На те вони й резервісти, щоб першими до строю стати

Більше ніж половина резервістів, а серед розвідників це майже 90%, мають за плечима досвід участі в бойових діях на сході нашої держави. В мирному житті, поза зборами, це держслужбовці, приватні підприємці, механізатори, юристи, менеджери, будівельникивіком від 20 до 50 років, які вдома під ліжком чи у шафах робочих кабінетів тримають напоготові укомплектовані усім необхідним наплічники чи валізи.

Резервіст-розвідник з позивним «Філ» каже, що зі своїм наплічникомне розлучається з 2013 року, а саме,з Майдану. В цивільному житті він державний службовець.

– Виконував завдання в АТО/ООС у складі окремого полку спеціального призначення в 2014, 2015, 2019 і 2020 роках. Намагаюсь постійно тримати себе у формі. Нажаль, мені далеко не 25 років за паспортом, та й не минулася бойова травма 2014-го. За останній рік кілька разів лікувався у шпиталі, тепер відновився і, як бачите, бігаю. Ділюсь бойовим досвідом з побратимами, беру нове й цікаве від інструкторів, вдосконалюю власні вміння й навички як у володінні зброєю, так і в тактиці дій малих підрозділів ССО.

Начальник штабу зборів зокрема зазначив, що під час роздільних занять за спеціальностями зв’язківці вивчали матеріально-технічну базу сучасних радіозасобів, зокрема – короткохвильові та ультракороткохвильові радіостанції Harris, що призначені для зв’язку з командним пунктом на великих відстанях та для зв’язку всередині групи спеціального призначення.

Водії на автодромі тактичного поля вдосконалювали навички водіння на автомобілях «ЗІЛ», «Урал», «КАМАЗ», «ГАЗ-66».

Визначити тип, позначити маркером і обійти…

Інструктори з інженерної підготовки під час практичних занять з розвідниками кажуть, в підготовці резервістів опиралися на свій, власний досвід участі в АТО/ООС. Тому відпрацьовують такі мінні поля, які ворог встановлює в районі бойових дій на сході України.

– Проросійські найманці та їхні куратори жодним чином не дотримуються міжнародних Женевських чи Оттавських конвенцій, встановлюють заборонені у світі протипіхотні вибухові пристрої у некерованому варіанті, – каже один з інструкторів. – Відповідно, ми відпрацьовуємо дії підрозділу на замінованій ділянці місцевості використовуючи при цьому навчальні протипіхотні міни ПМН-2, ПОМ-2, МОН-50 і вистрибуючі осколкові міни кругового ураження ОЗМ-72. Кожен член групи повинен знати і вміти ідентифікувати інженерний боєприпас, розуміти ступінь його небезпеки, позначити сигнальним маркером і обійти. Ми розділили учасників практичних занять на дві групи. Кожна встановлює міни на своїх визначених смугах лісової місцевості, потім групи міняються навчальними місцями і долають заміновані ділянки. Ми спостерігаємо за цим за допомогою дистанційного пульта, потім розбираємо, аналізуємо, працюємо над помилками.

Навчання – як лакмус…

Уже на початку наступного тижня усі резервісти візьмуть участь у тактико-спеціальних навчаннях, які стануть своєрідним іспитом-підсумком. Три дні й дві ночі вони проведуть в лісах-полях за 30 кілометрів від ППД військової частини. Навчання покажуть, наскільки добре кожен засвоїв настанови та рекомендації інструкторів, як вміє діяти в команді – тобто в групі. Водії здійснять автомобільний марш з точки «А» до точки «Б» та у зворотному напрямку, зв’язківці покажуть свої вміння й навички, розвідники накрутять десятки кілометрів вдень і вночі умовно-ворожою територією та в так званій сірій зоні, проводитимуть диверсійні дії в тилу противника.

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Навчання та тренування, Новини