ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові лікарі розповіли про унікальні гібридні операції

Прочитаєте за: 3 хв. 24 Вересня 2021, 16:11

Понад три роки у відділенні рентген-кардіоваскулярної хірургії Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» виконують гібридні оперативні втручання, які одночасно поєднують класичну «відкриту» та рентгенендоваскулярну хірургії.

Ця методика прижилась у Європі близько 8 років тому, ‒ розповідає начальник відділення рентген-кардіоваскулярної хірургії полковник медичної служби Ігор Гангал. – В Україні ми одними з перших почали використовувати цю методику.  Судинні захворювання лікуються «відкритим» шляхом – цим займаються ангіохірурги клініки судинної хірургії. Така операція передбачає загальну анестезію, розтини і відновлення кровотоку. Наша методика ендоваскулярна: не передбачає розтину і загального знеболювання, а всі маніпуляції здійснюються через невеличкий прокол.

За словами Ігоря Івановича, кожна методика має свої плюси і мінуси. Розтин обов’язково супроводжується анестезією, виникає кровотеча, трапляється інфікування. Щодо малоінвазивної операції, то головний її мінус – дороговартісність через високі ціни на розхідні матеріали.

‒ Є варіант, коли спочатку виконується одна операція з розтином у клініці судинної хірургії, потім пацієнт приходить до нас на малоінвазивне оперативне втручання і знову повертається до ангіохірургів, ‒ продовжує розповідь Ігор Гангал. – Перебування хворого в госпіталі може тривати в такому випадку від десяти до двадцяти діб. Гібридна ж технологія передбачає поєднання двох методів і виконується за одну госпіталізацію в нашому відділенні із застосуванням найсучаснішого ангіографа. На 2-3 день після операції пацієнт залишає госпіталь.

Ігор Іванович навів красномовний приклад переваги ендоваскулярного методу: для того, щоби відкрити сегмент артерії в черевній порожнині,  судинним хірургам довелось би вводити пацієнта в загальний наркоз і повністю розсікти живіт. Ендоваскулярно цей етап у відділенні  виконується значно швидше. Високоточна спеціалізована рентген-установка дозволяє в режимі реального часу візуалізувати місце звуження артерії і виконати лікувальну процедуру за допомогою балонної або стентової пластики зони ураження. І лише там, де неможливо застосувати ендоваскулярний метод, долучаються судинні хірурги. Невеличкий розтин виконується під місцевою анестезією.

Важливо, що лікарі відділення уважно стежать за подальшою життєдіяльністю своїх пацієнтів і відзначають значне покращення їхнього стану. Всього у відділенні виконано понад 30 гібридних оперативних втручань.

Для військовослужбовців такі операції виконуються безкоштовно.

Фото Дмитра Шитка

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Військова медицина, Публікації, Соціальний захист