ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Ветерани, військовослужбовці та члени їхніх родин навчаються підприємницької справи у Вінниці

Армія і суспільство
Прочитаєте за: 4 хв. 24 Вересня 2021, 11:55

Сергій – підполковник запасу, лише кілька днів тому звільнився із лав Збройних Сил України. Учасник бойових дій, виконував обов’язки в районі проведення АТО в 2014-му в штабі сектору «В». Наразі вирішив знайти для себе щось нове та познайомитися ближче зі сферою підприємницької діяльності. Про проєкт соціальної адаптації для військовослужбовців дізнався на сайті АрміяInform.

Світлана – дружина військовослужбовця, учасника бойових дій. Вона – арттерапевт, має багато намірів щодо соціальних проєктів, зокрема і для ветеранів. З власного досвіду знає, наскільки важливою для учасників бойових дій є психологічна підтримка. Про курси від проєкту «Норвегія-Україна» дізналась зі схвальних відгуків подруги, яка вже завершила навчання.

Сергій та Світлана, а також ще 30 слухачів-вінничан, розпочали безоплатне навчання на курсах від проєкту «Норвегія-Україна» з перепідготовки та соціальної адаптації ветеранів, військовослужбовців, які плануються до звільнення, а також членів їхніх родин і членів сімей загиблих. Відтепер упродовж 3 місяців вони вивчатимуть організацію підприємницької діяльності, бізнес-планування, менеджмент та маркетинг, інтернет-технології в бізнесі, ораторське мистецтво й психологію успіху та англійську мову. Навчання відбуватиметься як в офлайн-режимі на базі Вінницького національного технічного університету та VeteranHub Вінниця, так і онлайн.

– Головне в навчанні – це бажання самих слухачів взяти максимум корисної інформації та спрямованість на результат, – розповів кореспонденту АрміяInform Юрій Бурєнніков, директор Міжнародного центру «Норвегія-Україна ВНТУ». – На наших курсах лекції та практичні заняття проводять не лише викладачі університету, а й самі ветерани, які вже мають досвід підприємницької діяльності та досягли певних успіхів. Також на заняття запрошуємо фахівців і керівників компаній, які мають можливість запропонувати роботу або розповідають про реалії підприємницької діяльності. Тобто, кожен учасник має час та можливості за нашої допомоги перетворити свою бізнес-ідею на якісний бізнес-план. Ми підкажемо і шляхи пошуку фінансування під конкретний бізнес-проєкт.

Цього року Міжнародний центр «Україна-Норвегія ВНТУ» заручився підтримкою проєкту «Соціальне підприємництво: Вінниця» від Вінницької міської ради, Управління у справах ветеранів Вінницької ОДА та Veteran Hub Вінниця. До речі, Вінниця залишається єдиним містом України, яке виділяє з бюджету ТГ кошти на оплату вартості навчання додаткової кількості учасників проєкту «Норвегія-Україна».

Під час зустрічі з нагоди початку осіннього семестру директор Департаменту економіки й інвестицій Вінницької міської ради Максим Мартьянов нагадав, що на початку року був підписаний Меморандум між ВМР, Міжнародним центром «Норвегія-Україна ВНТУ» та ГО «Центр соціальної адаптації та розвитку «Європейська Ініціатива»» про співпрацю у напрямку реалізації низки проєктів чинної Програми розвитку соціального підприємництва.

– Для міста є надзвичайно важливою підтримка ветеранського бізнесу, підтримка людей, які зі зброєю в руках захищали Батьківщину. Міська влада докладає максимум зусиль, щоб ветерани не опинились поза ринком праці, поза сектором бізнесу, – зазначив він.

Також Максим Мартьянов розповів, що міська рада запускає низку проєктів, які можуть бути корисними для ветеранів уже після закінчення навчання. Так, у наступному році заплановано відкриття Центру розвитку підприємництва, де одним із компонентів буде Центр підтримки соціального підприємництва, що стане майданчиком для отримання ветеранами консультаційної підтримки та пошуку фінансових партнерів. Окрім того, у Вінниці буде запущений інноваційно-технологічний парк «Кристал» – простір для розвитку стартапів, підприємництва тощо, який також стане платформою для підтримки ветеранського бізнесу.

Нагадаємо, що проєкт «Україна-Норвегія» започатковано за ініціативи Міжнародного фонду соціальної адаптації, Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії, університету NORD у 2003 році й передбачав професійну перепідготовку та соціальну адаптацію звільнених військових та членів їхніх родин. Завдяки проєкту у 2014-му створено, а 2016-го розширено Норвезько-Український університетський альянс. Нині до нього входять понад 20 університетів України та норвезький університет NORD. З 2015 року до проєкту додались нові категорії слухачів – учасники бойових дій, члени їхніх родин, волонтери. З 2020 року проєкт «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS) почав активну діяльність з інтеграції створеної моделі професійної та соціальної адаптації ветеранів АТО/ООС та членів їхніх сімей у державну систему, партнером у цій справі виступає Міністерство у справах ветеранів Україні. Випускники курсів отримують свідоцтво про профпідготовку державного зразка (від навчального закладу України), спільний сертифікат університету NORD і українського навчального закладу, спільний диплом МЗС та Міноборони Норвегії.

Усі випускники упродовж року отримують соціальний супровід. У Вінниці слухачами, зокрема, опікується партнер проєкту ГО «Центр соціальної адаптації та розвитку «Європейська ініціатива», активісти якої постійно розробляють нові програми та перспективні методики психологічної, правової та соціальної адаптації незахищених верств населення.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Викрито агентку гру, яка виготовляла вибухові пристрої для терактів на Одещині

Викрито агентку гру, яка виготовляла вибухові пристрої для терактів на Одещині

В Одеській області викрили російську агентку, яка виготовляла саморобні вибухові пристрої для терактів на території регіону.

Захопили чимало полонених — Бійці «Азову» показали вражаючі кадри зачистки на Торецькому напрямку

Захопили чимало полонених — Бійці «Азову» показали вражаючі кадри зачистки на Торецькому напрямку

Перший корпус Національної гвардії України «Азов» поділилися вражаючим відео зачистки одного з населених пунктів на Торецькому напрямку, знятим на екшн-камери його бійців.

Ворог завдав ударів по Гуляйпільщині: є поранений, зруйновані будинки

Ворог завдав ударів по Гуляйпільщині: є поранений, зруйновані будинки

Російська авіація вдень 12 червня атакувала Гуляйпільську громаду на Запоріжжі, одна людина дістала поранення.

У справі щодо видалення даних про ухилянтів повідомлено про підозру ще одному правоохоронцю

У справі щодо видалення даних про ухилянтів повідомлено про підозру ще одному правоохоронцю

На Дніпропетровщині ще одному правоохоронцю повідомили про підозру у справі щодо незаконного видалення інформації про осіб, які ухилялися від мобілізації.

Спецпризначенці ГУР долучилися до знищення «мільйонного окупанта»

Спецпризначенці ГУР долучилися до знищення «мільйонного окупанта»

Бійці спецпідрозділу Kraken долучилися до знищення Силами оборони «мільйонного окупанта».

На Покровському напрямку піхотні штурми, танки у ворога лише як артилерія

На Покровському напрямку піхотні штурми, танки у ворога лише як артилерія

На Покровському напрямку збільшилась інтенсивність бойових дій, противник прагне просунутись якомога далі.

ВАКАНСІЇ

Артилерист

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Бойовий медик взводу 155 окремого батальйону ТрО

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Стрілець

від 21000 до 121000 грн

Покровськ

107 ОБТРО м. Маріуполь

Стрілець, помічник гранатометника

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Кулеметник

від 21000 до 21000 грн

Звенигородка

Військова частина А7325

Водій (кат. С, СЕ), військовослужбовець

від 22000 до 122000 грн

Львів

216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО

--- ---