ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Шантаж та погрози – як Росія намагається повернути захоплені військові кораблі

Прочитаєте за: 4 хв. 24 Вересня 2021, 12:20 5

У серпні поточного року на одному з телеграм-каналів з’явилася інформація про те, що один із кораблів-бранців, який разом з іншими кораблями, катерами та суднами забезпечення українських ВМС було захоплено під час окупації Криму, держава-агресор включила до складу Чорноморського флоту Російської Федерації. 

Зокрема йдеться про великий десантний корабель Військово-Морських Сил Збройних Сил України проєкту 775 «Костянтин Ольшанський». 

Ця новина, головним меседжем якої стало те, що введення «Костянтина Ольшанського» у стрій підвищує десантні можливості Чорноморського флоту РФ, що створює додаткові загрози національній безпеці України, була активно розтиражована спочатку російськими, а згодом і деякими українськими ЗМІ, однак без жодних посилань на будь-які офіційні джерела.

 Що ж стоїть за цим інформаційним повідомленням – розбирався кореспондент АрміяInform. 

За понад сім років перебування у російському полоні українські військові кораблі жодного разу не отримали належного обслуговування, яке б забезпечило їхню працездатність та справність. Крім того, вони неодноразово ставали «донорами» для кораблів російського Чорноморського флоту.

Попередній командувач Військово-Морських Сил України адмірал Ігор Воронченко ще у 2017 році повідомив про це в ефірі «5-го каналу»: «Українські кораблі стоять окремо, їх виділили як техніку іноземної держави, але за нашими даними, вони існують як донори. Їх розкомплектовують. Ми маємо певні дані щодо коефіцієнта готовності Чорноморського флоту, як бачите, у них постійно курсує «сирійський експрес». Великі десантні кораблі постійно йдуть на перехід моря. І той же наш «Костянтин Ольшанський», такий же проєкт, як 775, він використовується як корабель-донор». 

https://www.5.ua/polityka/rosiiany-rozbyraiut-na-zapchastyny-korabli-vms-ukrainy-iaki-zalyshylys-v-krymu-komanduvach-vms-zsu-139660.html

Слід зазначити, що після майже 8-річного варварського утримання та часткового розкомплектування, введенню в експлуатацію військового судна мала б передувати низка підготовчих робіт: докування, очищення корпусу, ремонт внутрішньокорабельних систем та механізмів, фарбування корпусу та надбудови тощо. Втім, аналіз даних з відкритих джерел заперечує наявність всіх зазначених вище ознак, які могли б свідчити про експлуатацію (підготовку до експлуатації) у складі Чорноморського флоту Російської Федерації великого десантного корабля Військово-Морських Сил Збройних Сил України проєкту 775 «Костянтин Ольшанський». 

За час незаконної анексії Криму та міста Севастополя, у період з 2014 по 2021 рік, корабель жодного разу не проводив докування (ремонт) на судноремонтних підприємствах.

Єдина ремонтна процедура, на яку спромоглися окупанти – це фарбування надводної частини бортів у 2015 та в 2021 роках, що  і стало ознакою підготовки до включення у бойовий склад Чорноморського флоту Російської Федерації. Останній раз фарбування відбулось у липні 2021 року перед проведенням морської частини параду на честь Дня Військово-Морського флоту Російської Федерації 25.07.2021. 

Нині ж «Костянтин Ольшанський»  разом з кількома іншими захопленими українськими військовими кораблями перебуває в Інженерній бухті міста Севастополя з екіпажем, кількість якого спроможна лише забезпечити його пожежну безпеку та плавучість.  

Утримувати – важко, повернути – неможливо 

Ще у січні 2018 року президент Росії Володимир Путін зробив несподівану заяву про те, що Україна може забрати власне майно, яке ще залишилось у Криму, зокрема й кораблі ВМС: «Користуючись нагодою, що називається, хочу сказати, ми готові продовжити цей процес: готові передати військові кораблі України, які в Криму ще є, готові передати авіаційну техніку, бронетехніку. Щоправда, вона вся в такому жалюгідному стані, але це вже не наша справа, вона в такому практично і була, за ці роки ніким не обслуговувалася, звичайно», – наголосив Путін під час зустрічі з главами російських ЗМІ та інформагентств. 

Реагуючи на таку «пропозицію» Україна зажадала від Росії «справедливого повернення», тобто,  щоб Росія відремонтувала і лише тоді повернула захоплені в Криму кораблі українських ВМС або ж виплатила відповідну компенсацію у грошовому еквіваленті.

Водночас Міністерство оборони України підготувало та передало до Міністерства юстиції України  інформаційно-аналітичні матеріали разом з електронними копіями підтверджувальних документів для узагальнення з метою створення правової позиції під час розгляду позову із захисту майнових прав та інтересів держави Україна до Російської Федерації у Європейському суді з прав людини.

І звідси вже неозброєним оком видно, що Росія, яка неспроможна ні  утримувати, ні відремонтувати захоплену в Криму українську військову техніку, у спробах позбавитися її навіть під приводом «мирних ініціатив», вдалася до своїх улюблених прийомів – погроз та шантажу, замаскувавши їх під гучні інформаційні повідомлення, викинуті напередодні проведення саміту «Кримська платформа». 

Нагадаємо, що натепер у російському полоні в Криму, окрім ВДК «Костянтин Ольшанський»,  перебувають корвети «Тернопіль», «Луцьк», «Хмельницький», ракетний корвет «Придніпров’я», корабель управління «Славутич», морські тральщики «Чернігів» і «Черкаси», рятувальний буксир «Кременець» й інші кораблі, катери і судна забезпечення українських ВМС.

Фото – “Український тиждень”

5
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Публікації, Сюжет