ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Санітарним літаком із Дніпра до Львова евакуювали вісьмох хворих та поранених військових

Прочитаєте за: 3 хв. 24 Вересня 2021, 10:11

Учора з Дніпра до Львова санітарним літаком Ан-26 «Віта» евакуювали вісьмох хворих та поранених військовослужбовців. Один із них 29 серпня під Луганськом зазнав кульового поранення голови. Цього ж дня воїн був доставлений вертольотом до Дніпра, де його прооперували у відділенні нейрохірургії обласної лікарні імені Мечнікова. Тривалий час перебував у комі. Наразі стан військовослужбовця дозволяє евакуювати його до Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, де він проходитиме подальше реабілітаційне лікування та відновлення. Про це АрміяInform розповів головний хірург Збройних Сил України полковник медичної служби Костянтин Гуменюк.

— Сьогодні відбувається планова аеромедична евакуація вісьмох військовослужбовців Збройних Сил України — чотирьох поранених та чотирьох хворих. Серед поранених — один у вкрай важкому стані. Після операції військовослужбовець тривалий час перебував у комі. Слава Богу, ті важкі тижні минули. І хоча він дихає через спеціальний отвір у трахеї, його стан дозволяє провести аеромедичну евакуацію до Львова. В інших військовослужбовців — поранення верхніх та нижніх кінцівок, їм встановлені апарати зовнішньої фіксації, — зазначив головний хірург Збройних Сил України.

За словами полковника медичної служби Костянтина Гуменюка, йому у 2014 році у складі лікарсько-сестринської бригади доводилося проводити подібні евакуації. І набутий досвід доводить, що евакуація повітряним шляхом — найкращий вид евакуації поранених. Чим швидше пацієнт буде доставлений на етап надання кваліфікованої спеціалізованої хірургічної допомоги, тим кращими будуть результати лікування.

— Такі планові евакуації в нас відбуваються періодично. По мірі надходження поранених ми розвантажуємо наші центри — у Харкові та Дніпрі. Наразі перебуваю в Дніпрі з перевіркою хірургічної служби у Військово-медичному клінічному центрі Східного регіону, тож маю можливість побачити, як відбувається евакуація. Подивитися, як на аеродромі організовано взаємодію між військовими льотчиками, цивільними та військовими лікарями, аеродромними службами, представниками місцевої влади. Це дуже важливо, — наголосив Костянтин Гуменюк.

Як зазначила радниця голови Дніпропетровської обласної ради Тетяна Губа, це приклад цивільно-військового співробітництва, яке розпочалось у 2014 році і досі триває. 

— Ми також взаємодіємо в питаннях проведення евакуацій автомобільним транспортом — машинами «швидкої допомоги», які приймають постраждалих захисників України на кордоні Дніпропетровської та Донецької області та евакуацій залізничним транспортом — швидкісними поїздами «Хюндай». Вони відбуваються, коли немає потреби використовувати авіацію або коли погодні умови не дозволяють виконувати польоти, — повідомила Тетяна Губа, яка з 2014 року є координатором цивільно-військового співробітництва з евакуації та опікується хворими і пораненими військовослужбовцями. 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Військова медицина, Новини