ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Львівщині фахівці НАТО розпочали оцінку українського підрозділу

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Вересня 2021, 10:49

У межах українсько-американських навчань Rapid Trident 2021 підрозділ РХБЗ приступив до практичної реалізації оцінювання 2 рівня НАТО.

Успішне проходження оцінювання надасть нашим воїнам можливість заступити на чергування у складі сил негайного реагування НАТО і виконувати завдання за призначенням разом із підрозділами армій європейських країн та США.

Група експертів-оцінювачів, яка прибула в Україну декількома днями раніше, разом з офіцерами ЗС України мали змогу оцінити практичні дії особового складу роти РХБЗ і визначити його готовність за критеріями, що означені в чек-листі оцінювання 2 рівня НАТО.

Один із масштабних елементів оцінювання — розгортання пункту деконтомінації, тобто знезараження і спеціальної обробки бойової техніки та особового складу в польових умовах. За вимогами перевірки, підрозділ РХБЗ, після отримання відповідної інформації, має висунутись на техніці в район розгортання пункту спецобробки. Зокрема, шляхом проведення РХБ-розвідки визначити придатність місцевості для розгортання та у встановлені терміни підготувати спеціальну техніку для приймання та обробки ОВТ підрозділу, який цього потребує.

Можливості фахівців РХБЗ досить розлогі: вони здатні очистити техніку, зброю, особовий склад від згубних наслідків перебування в районі, забрудненому хімічними отруйними речовинами, біологічного зараження, викидами внаслідок ядерного вибуху тощо. Для кожного окремого випадку використовують різні протоколи дій, знезаражуючі речовини тощо.

Читайте також:

 

Крім міжнародної групи оцінювачів, за діями українських військових спостерігав представник Командування Сухопутних військ НАТО (м. Ізмір, Туреччина) полковник Бундесверу Ігор Поточнік.

Він зазначив, що солдати та офіцери українського підрозділу РХБЗ діяли злагоджено і продемонстрували високий рівень підготовки та мотивації до виконання поставленого завдання.

І дійсно, воїни підрозділу РХБЗ жваво виконали свою роботу, обробивши спецрозчинами бронеавтомобілі «Козак» одного з десантно-штурмових підрозділів. Згодом «марунові берети» вирушили виконувати свої завдання. А воїни РХБЗ приступили до обробки вже власної техніки та обладнання. До слова, за нормативом такий пункт спецобробки за один раз здатен прийняти до чотирьох десятків одиниць техніки.

Фото автора

Відео: Ігор Боєв

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram