ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Для чого українській армії лазерний 3D-сканер? Державні випробування вже тривають…

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Вересня 2021, 17:51 5

Під час науково-технічної конференції у Чернігові компанією Leica був представлений лазерний 3D-сканер «RTC360». Він призначений для зчитування та відображення з певної відстані інформації з фотофіксацією про будь-які об’єкти за лічені хвилини. Які переваги такогосканера і чим він може бути корисним для українських військових, розбирався кореспондент АрміяInform.

Повна і точна інформація з фотофіксацією

Як зазначають представники компанії Leica, система роботи сканера є досить простою. Він з великою швидкістю обертається, лазерний промінь при цьому відбивається і миттєво повертається у зворотному напрямку.

–За півхвилини сканер дає повну хмару точок (2 млн точок за секунду) того місця, де він розміщений. Тобто ми отримуємо інформацію про все, що розташоване в радіусі 120 метрів, ‒ зазначив представник компанії Leica Костянтин Прядка.

Серед основних його можливостей– сканування із застосуванням ефектних HDR-зображень під час будь-якого освітлення, дистанційний автоматичний запис переміщень між точками, відображення панорами з якістю 432 мегапікселі тощо.Завдяки портативній конструкції і зйомній тринозі він компактний і легкий, орієнтована вага становить близько 6 кілограмів. Його можна скласти навіть у звичайний рюкзак. Під час роботи вистачає лише одного натискання кнопки, щоб відсканувати оточення без будь-яких додаткових налаштувань.

Сканер має зручний графічний інтерфейс, з яким зможуть впоратися навіть новачки. Уся інформація зберігається на флеш-накопичувачі, а час його роботи від двох внутрішніх батарей становить близько 4-х годин.

Сучасне програмне забезпечення та можливість використання у бойових умовах

Поряд зLeica «RTC360» розробники виготовили і програмне забезпеченням для лазерного сканування– Cyclone REGISTER 360 та Cyclone FIELD 360. З нимдані лазерного сканування потрапляють до користувача набагато швидше.

Так, Cyclone FIELD 360 – це додаток для iPadабо планшета на Android. Він має дистанційне керування сканером, 2D або 3D перегляд даних, додавання тегів, автоматичне зшивання «сканів».

Для українських захисників, що виконують бойові завдання на Сході України,такий прилад буде корисним,аби визначати рівень пошкоджень житлових будівель, техніки,вимірятивирви під час ворожих обстрілів тощо.І головне – керувати ним можна дистанційно і на безпечній відстані від ворога.

Наразі цей лазерний сканер проходить державні випробування.

Читайте також: «Сучасні зразки озброєння та військової техніки представили у Чернігові»

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Озброєння та техніка