ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Активне співробітництво з НАТО та державами Альянсу – один з найефективніших чинників посилення спроможностей ЗС України» – генерал-лейтенант Валерій Залужний

Прочитаєте за: 3 хв. 21 Вересня 2021, 20:00 3

21 вересня Головнокомандувач ЗС України генерал-лейтенант Валерій Залужний провів першу телефонну розмову з Головою Військового комітету НАТО адміралом Робом Бауером. Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Генерального штабу ЗСУ.

Генерал-лейтенант Валерій Залужний привітав адмірала Роба Бауера з призначенням на посаду Голови Військового комітету НАТО.

Головнокомандувач Збройних Сил України поінформував сторону НАТО про поточну безпекову ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та навколо кордонів України, зокрема у контексті проведення спільного стратегічного навчання збройних сил росії і Білорусі «Захід – 2021». Особливу увагу було приділено Азово-Чорноморському регіону.

– Особливу небезпеку становлять агресивні дії росії у Чорному морі. Тому, неабияку увагу Збройні Сили України приділяють підтримці ініціатив Альянсу, спрямованих на посилення Чорноморської безпеки. Зокрема, заходів кораблів постійних військово-морських груп НАТО та держав Альянсу у Чорне море, а також функціонування Інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони НАТО, – підкреслив у розмові Головнокомандувач Збройних Сил України.

Генерал-лейтенант Валерій Залужний зазначив, що у розвитку військового співробітництва Україна-НАТО важливу роль відіграють такі особисті предметні розмови і прийдешні зустрічі. Він подякував адміралу Робу Бауеру за широке представництво країн-членів НАТО на стратегічному командно-штабному навчанні «Об’єднані зусилля – 2021».

– Збройні Сили України щиро вдячні за рішення НАТО щодо залучення штабних офіцерів Альянсу до участі в СКШН «Спільні зусилля – 2021». Це яскрава демонстрація нашої єдності, військового партнерства та готовності до спільного стримування російського агресора, – відзначив Головнокомандувач Збройних Сил України.

Він розповів Голові Військового комітету НАТО, що Збройні Сили України розпочали проведення щорічних міжнародних навчань «Репід Трайдент – 2021», які органічно поєднані з комплексом стратегічних командно-штабних навчань “Об’єднані зусилля – 2021”. Ці навчання проводяться на єдиному оперативному фоні із залученням майже усіх органів військового управління. В них бере участь особовий склад та підрозділи 11 держав членів НАТО та 4 держави-партнери Альянсу.

Генерал-лейтенант Валерій Залужний запевнив сторону НАТО, що плани української сторони щодо участі в операціях та місіях Альянсу, а також у Силах реагування НАТО, залишаються незмінними.

– Рішуче налаштований підтримати та зміцнити традиції військового партнерства, закладені нашими попередниками. Сподіваюсь, що наша співпраця з Альянсом буде плідною та ефективною, зокрема і в рамках Програми розширених можливостей. Аактивне співробітництво з НАТО та державами Альянсу – один з найефективніших чинників посилення спроможностей ЗС України, – наголосив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний.

Він виділив декілька основних напрямів активізації взаємодії ЗС України з НАТО із використанням потенціалу Програми розширених можливостей.

У контексті подальшої взаємодії та розвитку військового діалогу на стратегічному рівні Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний підтвердив готовність провести засідання Військового комітету НАТО в Україні та запросив Голову Військового комітету НАТО адмірала Роба Бауера і військових представників країн-членів Альянсу в Україну.

На завершення розмови, генерал-лейтенант Валерій Залужний подякував за всебічну підтримку Збройних Сил України з боку військових Альянсу.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини