ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Учасники бойових дій − внутрішньо переміщені особи отримають від держави кошти на купівлю власного житла

Прочитаєте за: 3 хв. 13 Вересня 2021, 16:41

Днями Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про деякі заходи щодо соціального захисту ветеранів війни, сімей загиблих, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Серед низки завдань, які було доручено виконати Кабінету Міністрів України в цьому документі, особливо важливим є передбачити в держбюджеті України на 2022 рік видатки на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для ветеранів війни та членів їхніх сімей. Адже питання забезпечення житлом дуже чутливе та вкрай важливе для цієї категорії громадян України.

Особливо гостро стоїть на порядку денному виплата грошової компенсації для внутрішньо переміщених осіб, які брали безпосередню участь в АТО/операції Об’єднаних сил та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи або учасниками бойових дій.

Йдеться про тих людей, які внаслідок російської агресії були змушені разом із родинами покинути свої домівки на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей та виїхати на підконтрольну територію України. Вони стали на захист своєї країни в протистоянні з російськими окупантами, а хтось і далі продовжує виконувати бойові завдання. Але повертатися їм нікуди, власної домівки немає. Тому й перебувають у скрутному фінансовому становищі.

Порядок та особливості виплати компенсації для цієї категорії ветеранів визначено Постановою Кабінету Міністрів № 280 від 18 квітня 2018 р.

− Наразі питання забезпечення житлом захисників України − вимушених переселенців вкрай актуальне на сьогодні та таке, що створює додаткову соціальну напругу в суспільстві, негативно впливає на бойовий дух військових. Вони очікують на встановлення соціальної справедливості, − розповідає АрміяInform учасник бойових дій, який водночас є внутрішньо переміщеною особою, діючий військовослужбовець ЗСУ Віталій Мацюк. – Коли Україна була в небезпеці, ці люди пішли захищати її територіальну цілісність та боролися з російськими окупаційними військами. Постійно ризикували своїм життям, діставали поранення, хтось став інвалідом, на жаль, багато хто і загинув. Хочеться вірити, що держава нарешті взялася вирішувати житлові проблеми ветеранів-переселенців. Я сьогодні особисто знаю родини переселенців, які вже отримали грошову компенсацію на придбання власного житла. Зізнаюсь – це насправді повернуло надію, впевненість у завтрашньому дні. Сподіваюсь, що з ухваленням цього Указу наступного року уряду вдасться якомога більше виділити коштів на грошову компенсацію відповідно до Постанови КМУ № 280 та профінансувати її у повному обсязі. Наразі цих грошей, які виділяються з держбюджету, м’яко кажучи, недостатньо для вирішення житлових питань.

Нагадаємо, що відповідно до даних облдержадміністрацій, станом на 1 січня 2021-го на квартирному обліку в органах місцевого самоврядування для отримання житла, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», перебувають майже 29 тис. ветеранів війни і членів їхніх сімей. Зокрема, 1,5 тис. захисників України мають інвалідність І та ІІ групи, понад 3,5 тис. є внутрішньо-переміщеними особами та близько 900 − особами, які брали участь у бойових діях на території інших держав.

Цього року до обласних бюджетів та міського бюджету м. Києва вже спрямовано 248 445,0 тис. гривень. Це дало можливість виплатити компенсації за житло 190 внутрішньо переміщеним особам з числа учасників бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни III групи.

Крім того, опрацьовується питання збільшення на 282 млн гривень видатків у державному бюджеті за цією програмою. Це дасть змогу цього  року забезпечити житлом 414 осіб (зокрема 220 осіб – за рахунок додаткових асигнувань).

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: ,