ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Дніпрі обговорили реалізацію програми розвитку ракетної техніки та ракетно-реактивного озброєння

Прочитаєте за: 2 хв. 10 Вересня 2021, 17:30

Віцепрем’єр-міністр України — міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський у КБ «Південне» провів нараду щодо реалізації програми розвитку ракетної техніки та ракетно-реактивного озброєння. Про це повідомляє Урядовий портал.

Нарада відбулася за участю голови Державного космічного агентства України Володимира Тафтая та керівників підприємств ракетної кооперації з усієї України. Обговорювали ключові питання щодо розгортання комплексу заходів зі створення нових зразків ракетного озброєння.

«Минулого місяця під час засідання РНБО України було ухвалено ряд важливих рішень в оборонній сфері, одне з яких стосувалося розвитку ракетного озброєння до 2031 року. На сьогодні є принципова позиція української влади щодо подальшого нарощування зусиль зі створення та постачання у війська ракетного озброєння власного виробництва. Витрати для реалізації цих планів становитимуть понад 200 млрдгрн до 2031 року. Це питання перебуває на особистому контролі Президента України і потребує особливої уваги», — зазначив під час наради віцепрем’єр-міністр України Олег Уруський.

Також під час заходу очільники ДКА України та КБ «Південне» доповіли про поточну ситуацію із забезпечення виведення на орбіту супутника «Січ-2-30». Як було озвучено, на сьогодні все виконується згідно з генеральним графіком. Запуск супутника «Січ-2-30», як і планувалося, має відбутись у грудні 2021 року. Резервна дата — січень 2022 року.

Зазначимо, що КБ «Південне» уклало контракт на виведення на орбіту супутника «Січ-2-30» з європейською компанією ISILAUNCH із Нідерландів, яка має відповідну угоду зі SpaceX і уповноважена на продаж послуг з виведення супутнього корисного навантаження на ракетоносії Falcon-9.

«Січ-2-30» стане першим кроком у рамках реалізації планів щодо створення вітчизняного угруповання космічних апаратів на навколоземній орбіті, як це передбачено Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою на 2021–2025 роки, — сказав Олег Уруський. — Документ проходить останні погодження із зацікавленими органами влади і найближчим часом буде розглянутий на урядовому комітеті та засіданні уряду».

Читайте нас у Facebook