ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Бойова машина стрімко наближалася до засідки… Диверсанти були напоготові

Прочитаєте за: 2 хв. 10 Вересня 2021, 9:44 6

На полігоні було спекотно. Троє хлопців, що сиділи у засідці, вже порядком втомилися, але терпляче чекали.

Завдання, яке вони отримали, звучало коротко – затримати або знищити відділення на БМП, яке висувається в напрямку населеного пункту. І нехай цей «населений пункт» ніколи не був населеним, а лише терпляче виконував його роль під час тактичних навчань, нехай замість справжніх автоматів сьогодні у них на озброєнні страйкбольні – до завдання вони ставилися з усією можливою відповідальністю. У кожного за плечима досвід не однієї ротації в районі проведення ООС, не одна справжня засідка і не одне бойове зіткнення.

Командир групи солдат, на ім’я Микола, був небагатослівним: «Ми зараз виконуємо роль диверсійної групи, зайняли позицію поблизу загородження з колючого дроту та мінного поля. При наближенні противника та покиданні ним бойової машини піхоти маємо знищити відділення або завдати максимальної шкоди. Усі мої підлеглі мають бойовий досвід, на фронті не перший рік».

І ось долинув характерний гуркіт двигуна. БМП стрімко наближалася до місця засідки. Як і чекали, перед дротовим загородженням дверцята відчинилися і солдати почали стрімко покидати машину, займаючи позиції по обидві сторони дороги. Микола подав сигнал рукою.

Зашелестіли короткі черги, хтось зойкнув – інколи страйкбольні кульки влучають досить відчутно. З дороги, розгоряючись, вилетіла димова шашка. Під гучні та ємні вирази, під прикриттям диму, «пораненого» швидко евакуюють двоє вояків, інші б’ють із страйкбольних автоматів у відповідь. Білі кульки шорхають по траві, з характерним звуком влучають у шоломи та маски. Наглядач у яскраво-помаранчевому жилеті, сидячи на башті БМП, фіксує – засідку знешкоджено, але у тих, хто наступав, є втрати.

Микола задоволено усміхається: «не розгубилися, діяли грамотно. Ну – для того ми і вчимось».

Після подолання засідки відділення продовжує рух до визначеного в завданні рубежу.

Командир взводу лейтенант Роман Михайлевич розповів, що його взвод проходить бойове злагодження у складі батальйонно-тактичної групи і відпрацьовує дії механізованого відділення в наступі. Виконанням вправ у цілому задоволений.

За ходом навчань спостерігають офіцери з командування бригади, а допомагають їм в цьому оператори БПЛА – з коптера ведеться відеофіксація дій підрозділу, і усі помилки потім розбирають з командирами.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Навчання та тренування, Репортаж