ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Кам’янські юнаки опановують основи тактичних дій на полі бою

Прочитаєте за: 4 хв. 9 Вересня 2021, 18:19
????????????????????????????????????

У місті Кам’янське Дніпропетровської області учні 10–11 класів один день на тиждень присвячують військовому вишколу, який відбувається в межах навчальної дисципліни «Захист України». Для організації занять у місті створено шість базових навчальних закладів, де юнаків і дівчат з усіх шкіл міста навчають основам військової справи.

Заняття з військово-патріотичного виховання у Кам’янському відвідали офіцери Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

«За підтримки військового комісара Дніпропетровського обласного ТЦК та СП у навчальних закладах області відбуваються спільні заходи з викладання предмета «Захист України» для юнаків із залученням навчальної зброї.

Сьогодні, як один з етапів вивчення предмета «Захист України», юнаки відпрацьовують тактичні дії, зокрема, переміщення на полі бою. Ці заняття відбуваються із залученням ветеранів АТО/ООС, які мають чималий бойовий досвід. Заняття проводять із використанням навчальної зброї та засобів індивідуального захисту.

– Такі заняття, безумовно, потрібні —  до оборони держави має бути готовий кожен громадянин України. Також метою цих занять є військово-професійна орієнтація молоді —  багато хто з молодих людей вже всерйоз замислюються над вибором майбутньої професії. Розповідаємо учням старших класів про переваги служби за контрактом у лавах Збройних Сил України та про перспективи, які відкриває вступ на навчання до вищих військових навчальних закладів», —  зазначає старший офіцер сектору комплектування Дніпропетровського обласного ТЦК та СП капітан Андрій Шульга.

Польові заняття із молоддю проводить заступник директора з військово-патріотичного виховання гімназії № 17 міста Кам’янське старший лейтенант запасу Денис Євстратіков.

За його словами, навчальна програма насамперед орієнтована на здобуття практичних навичок. Акценти зроблені на фізичну підготовку, тренування зі стрілецькою зброєю, тактичну підготовку, щомісяця відбуваються стрільби.

«У нашому місті створено базові навчальні заклади з вивчення предмета «Захист України» — три базові заклади для юнаків і три для дівчат. Учні шкіл району, а це близько десяти шкіл на район, один раз на тиждень прибувають до базового закладу і за єдиною програмою проходять навчальний курс. Заняття включає в себе чотири навчальні години. Тож, якщо раніше було передбачено дві години на тиждень, то тепер — чотири. Отже, учні 10–11-х класів за рік опановують дворічну програму навчання.

Я є учасником бойових дій, під час занять передаю свій бойовий досвід учням, за можливості запрошую на заняття ветеранів АТО/ООС як інструкторів. Нині до мене приєднався мій вихованець, який проходив службу в полку «Азов», — допомагає у проведенні практичних занять, ділиться з учнями своїм бойовим досвідом.

Виховною справою займаюся з 2015 року, до цього служив у 25-й повітрянодесантній бригаді. З досвіду роботи можу сказати, що приблизно 10 відсотків моїх випускників пов’язали себе з військом. Є хлопці, які вступили до вищих військових навчальних закладів, хтось пішов на військову службу за контрактом або свідомо обрав строкову військову службу», — зазначає викладач.

Одинадцятикласник Андрій, який бере участь у вишколі, говорить, що предмет йому цікавий. Його однокласники також із задоволенням відвідують навчання — учні говорять, що найбільше їх приваблюють практичні вправи, яких у програмі навчання більше, ніж теоретичних занять.

«Заняття мені ці до вподоби, подобається фізична підготовка, тактика ведення бойових дій. Відпрацьовуємо її на заняттях, потім аналізуємо наші дії, вивчаємо передовий досвід. Ці вправи також дозволяють покращити свою фізичну форму.

Незабаром планую вступати на військову кафедру в один із дніпровських вишів, хочу отримати офіцерське звання та проходити службу в Державній спеціальній службі транспорту. Основні зусилля нині спрямовую на підготовку до іспитів з історії, української мови, фізики та математики», — говорить Андрій.

Читайте також: Понад 200 абітурієнтів Дніпропетровщини вступили у військові навчальні заклади у 2021 році

https://armyinform.com.ua/2021/08/ponad-200-abituriyentiv-dnipropetrovshhyny-vstupyly-u-vijskovi-navchalni-zaklady-u-2021-roczi/

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Армія і суспільство