ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У парламенті зареєстровано проєкт постанови про визнання ФСБ і Генштабу ЗС РФ терористичними організаціями

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Вересня 2021, 14:06

7 вересня у Верховній Раді України зареєстровано проєкт постанови № 6001 «Про звернення Верховної Ради України до Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй про визнання Федеральної служби безпеки Російської Федерації та Головного управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації терористичними організаціями».

У пояснювальній записці до документа зазначається, що для України найбільша терористична загроза виникає не з огляду на тенденції розвитку міжнародного тероризму, а через агресивну політику Росії, спрямовану на дестабілізацію і дезінтеграцію нашої держави, пов’язану з цим організацію та підтримку диверсійно-терористичної діяльності «ДНР» і «ЛНР».

Діяльність цих квазідержавних утворень здійснюється за безпосереднього керівництва та за участю кадрових офіцерів Федеральної служби безпеки та Головного управління Генерального штабу Збройних сил РФ. Методи, які вони використовують, — обстріли мирного населення, здійснення диверсій, створення перешкод у роботі міжнародних безпекових організацій тощо — підпадають під кваліфікацію терористичних.

Названо й приклади такої діяльності, внаслідок яких Україна зазнала непоправних людських втрат:

17.07.2014 р. — збито пасажирський літак Малайзійських авіаліній MH17;

03.08.2014 р. — підрив комунікацій ДП «Завод імені В.О. Малишева»;

17.09.2014 р. — вибухи поблизу Лозівського військкомату;

13.01.2015 р. — знищено цивільний пасажирський автобус у районі Волновахи Донецької області;

24.01.2015 р. — обстріли житлових масивів м. Маріуполь;

10.02.2015 р. — обстріли Краматорська Донецької області;

22.02.2015 р. — терористичний акт під час пішої ходи у м. Харків;

14.04.2016 р. — вибух автомобіля в смт Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області.

Метою і завданнями цього законопроєкту є захист національних інтересів України та її громадян, консолідація зусиль України зі світовим співтовариством щодо впровадження міжнародних правових механізмів реагування на міжнародний тероризм з метою забезпечення міжнародного правопорядку та спроможності протистояти викликам з боку терористичних організацій.

Автори проєкту пропонують звернутися до Ради Безпеки ООН, яка в сучасному світі виступає найпотужнішим у політичному сенсі суб’єктом координації зусиль світової спільноти з протидії тероризму, з метою визнання Федеральної служби безпеки та Головного управління Генерального штабу ЗС РФ терористичними організаціями.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Публікації