ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Статус основного союзника США поза НАТО ‒ для країн, які не планують вступити в Альянс. Це точно не про нас»  ‒ Оксана Маркарова

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Вересня 2021, 17:38

Верховна Рада України не проголосувала за звернення до США щодо статусу основного союзника поза НАТО. Під час голосування в сесійній залі звернення підтримали лише 24 народні депутати, один голос було подано «проти», ще 163 нардепи утрималися.

Ще до винесення звернення на розгляд на сесію парламенту воно вже отримало негативний відгук з боку Кабміну і комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва.

Раніше ініціативу щодо отримання Україною статусу основного союзника США поза НАТО розкритикувала Надзвичайний і Повноважний посол України в США Оксана Маркарова. Вона звернула увагу народних обранців на те, що членство нашої країни в НАТО ‒ це єдине системне і інституційне рішення для безпеки нашої країни, яке до того ж зафіксоване в Конституції. Це по-перше. По-друге, Україна має статус партнера НАТО з розширеними можливостями, і він містить потенціал посиленої співпраці з Альянсом. По-третє, США ‒ стратегічний партнер України, який не тільки активно допомагає нам розбудовувати наші спроможності, надає кошти і зброю, включно з летальною оборонною, але з яким ми нещодавно підписали дуже сильну Рамкову Угоду (між МО України та Пентагоном) щодо стратегічних основ оборонного партнерства, яка є стартом для виходу на новий рівень співпраці. Саме через такого типу двосторонні угоди укладаються стратегічні партнерства із США ‒ як членів НАТО, так і інших. По-четверте, статус основного союзника США поза НАТО призначений для країн, які не планують або не можуть в силу політичних чи географічних причин вступити в НАТО. Це точно не про нас, резюмувала Оксана Маркарова.

Нині підтримка Верховної Ради України дуже потрібна в просуванні реформ і голосуванні за закони, які Україні потрібно здійснити для активного просування до НАТО, зокрема у сприянні Кабміну та Міністерству оборони України у реалізації річного плану з НАТО та зобов’язань у рамках програми України як партнера з розширеними можливостями НАТО.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: ,
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Публікації