ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Триста тридцять тонн «Мрії» VS вісім українських богатирів

Прочитаєте за: 3 хв. 3 Вересня 2021, 14:54 2

Майор Василь Герасимов розповів журналісту АрміяInform про встановлення світового рекорду.

Днями на аеродромі «Антонов» під дощем за трішки більше ніж хвилину вісім важкоатлетів протягнули найбільший у світі літак Ан-225 «Мрія» на 4 метри та 30 сантиметрів, встановивши національний і світовий рекорди.

— Неймовірно! Проте хлопці припустились однієї неточності, — зауважив льотчик «Мрії» одразу після встановлення рекорду. — Атлети озвучили вагу літака у 285 тонн. Але ж зараз «Мрія» з повними баками, тож її вага становить 330 тонн! 

Глядачі, а їх на аеродромі «Антонова» зібралось чимало, вибухнули оплесками! Стронгмени, витираючи піт, прокоментували, що здійснили мрію чи не кожного богатиря.

Нюансами підготовки до ефектного рекорду, правилами, які дозволяють завжди тримати себе у формі, та амбітними планами на майбутнє поділився майор Віталій Герасимов, що успішно поєднує службу в Повітряних Силах із професійним спортом. 

— «Мрія» у світі одна, тож до 30-ї річниці незалежності України ми вирішили «підкорити» саме її, — розповідає майор Василь Герасимов. — Аеропорт «Антонов» відгукнувся одразу після нашої заявки й надав необхідний дозвіл. Щоправда, довелось трішки відтермінувати дійство, оскільки безпосередньо 24 серпня літак був на параді. 

Цікаво, що під час «репетиції» за день до встановлення рекорду богатирям вдалося зрушити «Мрію» з місця всього на десять сантиметрів. Як вони не «чаклували» над літаком, ніяк не виходило отримати бажаний результат. Вирішили, як буде, так і буде. 

— Безпосередньо у день рекорду пішов дощ, що зовсім не грало нам на руку, — пригадує важкоатлет. — Але під свист Василя Вірастюка, який задавав темп, нам вдалось одночасно дати потужну силу й усе ж «перемогти» «Мрію». Скажу відверто, це було на межі можливого — і тиск підскочив, і в очах потемнішало… Але результат однозначно був того вартий! До нас подібний рекорд встановила 2003-го команда Вірастюка. Щоправда, зараз нам удалось отримати перевагу як за кількістю атлетів, так і за вагою літака. Тоді літак був пустим, а кількість учасників більшою за два богатирі.

Кількість перемог та титулів Віталія Герасимова — вражає. Він — багаторазовий чемпіон України та дворазовий чемпіон світу у своїй ваговій категорії, рекордсмен України та світу. Водночас продовжує служити в одній з військових частин Повітряних Сил. 

— На службі чергую як усі, працюю не менше за колег, ніколи не прошу «бонусів» через участь у змаганнях, — коментує офіцер. — За понад десять років навчився поєднувати спорт зі службою, щоб не було прогалин у жодній зі сфер. Звісно, це не так просто, адже спорт потребує щоденної дисциплінованої праці. Я ніколи не міг похвалитись параметрами гіганта, був досить невеликим, малим, хоч і сильним. Усе, що маю, здобув роботою над собою. Тож я, як ніхто, знаю, що всі оці «ой, не можу, не маю часу» — лише виправдання. Щойно перестаєш працювати на повну, перемагаєш не ти, а тебе. 

Офіцер ділиться, що стронгмен стає дедалі популярнішим видом спорту як загалом серед українців, так і серед армійців.

— Для чоловіка природно бути сильним. Мрію, що найближчим майбутнім організуємо чемпіонат у Збройних Силах України. Адже де, як не серед армійців, шукати найсильніших чоловіків?

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram