ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Танки, «Гвоздики» та «Волошки»: ОБСЄ виявила техніку противника за лінією відведення

Прочитаєте за: 2 хв. 3 Вересня 2021, 10:51

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні прозвітувала про десятки одиниць військової техніки та озброєння, які зафіксували поза межами місць, виділених для їх зберігання. Українська сторона СЦКК наголосила, що такі порушення можуть свідчити про ймовірне створення російськими незаконними збройними формуваннями маневрових бойових груп з метою перевірки стану бойової готовності резервів.

Так, як повідомляє пресслужба штабу ООС, у звіті від 1 вересня 2021 року СММ ОБСЄ зафіксувала розміщення на тимчасово окупованій території з порушенням лінії відведення 53 одиниці озброєння та військової техніки.

Ці порушення виявлено на полігонах поблизу тимчасово окупованих населених пунктів Покровка, Олександрівське (кол. Рози Люксембург) Донецької області, у районі яких згідно з пунктом 5 Меморандуму від 19 вересня 2014 року розміщення важкого озброєння та військової техніки заборонено.

Зокрема, поблизу населеного пункту Покровка (36 км на схід від Донецька) з порушенням лінії відведення перебувало 20 танків Т-72, 3 танки Т-64 та 3 танки не встановленого типу.

На полігоні, який розташований поблизу того ж населеного пункту, виявлено 3 самохідних гаубиці (2С1 «Гвоздика», 122 мм), 1 буксирована гаубиця (Д-30А «Жаба», 122 мм), 3 буксированих міномети (2Б9 «Волошка», 82 мм), 13 танків Т-72, 3 танки Т-64.

На полігоні неподалік населеного пункту Олександрівське (кол. Рози Люксембург, 90 км на південний схід від Донецька) СММ ОБСЄ зафіксували 3 танки Т-72 та 1 танк Т-64.

До того ж вкотре Місією зафіксовано факти систематичного перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях. Так, за підсумками звітного періоду, зафіксовано 3 випадки заборони доступу патруля СММ ОБСЄ до об’єктів контролю та 1 випадок затримки. Більшість порушень обліковано на тимчасово окупованій території Донецької області.

Факти перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ свідчать про намагання збройних формувань РФ приховати від міжнародних спостерігачів свої порушення, спрямовані на дестабілізацію обстановки вздовж лінії розмежування.

Укотре наголошуємо, що підрозділи Збройних Сил України перебувають на позиціях і неухильно дотримуються зобов’язань щодо всеосяжного режиму припинення вогню, які були досягнуті в рамках ТКГ.

Читайте нас у Facebook
Мітки: ,