ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як артилеристам бригади «Запорізька Січ» вдалося здобути першість на змаганнях Сухопутних військ

Прочитаєте за: 4 хв. 2 Вересня 2021, 15:54

Другий етап змагань на найкращу артилерійську батарею Сухопутних військ ЗСУ, який відбувся на Приазов’ї, увінчався для запорізьких артилеристів перемогою в номінаціях «найкраща батарея причіпної артилерії» та «найкраща протитанкова артилерійська батарея». У чемпіонаті брали участь представники всіх чотирьох оперативних командувань Сухопутних військ і підпорядковані їм бригади.

Артилеристи мали продемонструвати професійний рівень, виконуючи завдання у чотирьох номінаціях. В індивідуальній – перевірялася персональна виучка офіцерів-командирів взводів, обчислювачів, зв’язківців.

Спортивний етап включав у себе проходження смуги перешкод: кожен артилерійський розрахунок долав дистанцію в 1 км, вивантажував з транспорту 10 ящиків з артилерійськими снарядами і завантажував назад, проповзав під колючим дротом, проводив часткове розбирання-збирання АК-74, а на завершення демонстрував алгоритм евакуації та надання першої допомоги умовному пораненому.

Спеціальна частина змагань передбачала перевірку знань і злагодженості усієї батареї та кожного розрахунку окремо. Судді оцінювали, як грамотно особовий склад займає позицію, як швидко гармата приводиться у бойове положення, при цьому велике значення відігравала злагодженість усього колективу, правильність дій номерів обслуг, навідника, командира гармати.

Найцікавішою, кажуть учасники, була тактична номінація: вночі командир батареї отримував наказ на висування, осмислював його, доводив до особового складу.  Підрозділ висувався у визначений район і на шляху нівелював ускладнювальні фактори – чинив опір нападам диверсійно-розвідувальних груп, відпрацьовував маневр під час блокування колони так званим мирним населенням на зразок подій 2014 року. Далі батарея займала потрібний район і за командою висувалася на вогневий рубіж, відкривала вогонь по визначених цілях, після – оперативно залишала вогневу позицію, переміщалася на іншу, з якої теж здійснювала вогневе ураження встановлених цілей та відбувала в район зосередження.

– За результатами усіх чотирьох номінацій дві батареї нашої бригади показали дуже серйозний відрив від основних конкурентів за балами та здобули перемогу. Суперники гідно боролися, – говорить пресофіцер «Запорожців» Андрій Безрук, – але ми вже фахівці. Беремо участь у чемпіонаті четвертий рік поспіль.

Артилерійська батарея під командуванням старшого лейтенанта Володимира Гончарова працювала зі 152-мм гарматою 2А36 «Гіацинт Б».

– Весь робочий час ми приділяємо бойовій підготовці. Не нехтуємо жодною можливістю вдосконалити набуті навички, – каже переможець змагань ЗСУ минулого року. – Коли готуєшся, все проходить на вольових, навіть із радістю. Перемагаємо вже самі себе. Результати цього року показали, що ми вдосконалилися, адже набрали на 30 балів більше, і самі номінації були складнішими – не минули марно вкладені у тренування зусилля підрозділу.

Командир протитанкової артилерійської батареї лейтенант Дмитро Дегтяр використав знання, здобуті на службі, із ефективністю, що перевершила конкурентів з інших артилерійських частин.

– Протитанкова батарея працювала на 100-мм гарматах МТ12 «Рапіра». Їх ще називають «снайперською гвинтівкою артилерії» за хльосткий звук при пострілі, тож ця зброя ефективна на малих і середніх відстанях. На змаганнях ми відстоювали честь нашої бригади і її командира, який заохочує нас власним прикладом. Ми не мали права схибити, – доводить переможець. – Позаяк виконання бойової задачі передбачає дотримання чіткого алгоритму, кожен його пункт відпрацьовували не одну сотню разів.

Обидва офіцери – молоді випускники Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного, відмінники навчання. Їхні високі результати мотивують зростати професійно побратимів з інших підрозділів і частин та показують, що українське військо поповнюється кваліфікованими майстрами своєї галузі та набуває нових бойових потужностей на захисті країни.

На крайньому етапі артилерійських змагань запорізькі чемпіони зустрінуться з артилеристами Десантно-штурмових військ та Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Фото служби зв’язків з громадськістю бригади «Запорізька Січ»

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Вишкіл, Публікації, Репортаж