ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Польщі військовослужбовці ССО вшанували пам’ять вояків армії УНР

Прочитаєте за: 2 хв. 25 Серпня 2021, 15:00

Днями військовослужбовці Сил спеціальних операцій Збройних Сил України взяли участь у вшануванні пам’яті вояків армії УНР, які захищали незалежність України й Польщі від більшовицьких окупантів. Про це інформує пресслужба ССО ЗС України.

Урочистості відбулися на Українському військовому цвинтарі у Пікуличах і православному цвинтарі у Варшаві. Захід було організовано за сприяння Посольства України в Польщі, Об’єднання українців у Польщі й Українського інституту національної пам’яті.

Вклонитися й ушанувати пам’ять борців за вільну Україну на Вольський православний цвинтар у Варшаві прибули українська громада в Польщі, представники влади міста Варшава, духовенство, працівники Посольства, делегація Збройних Сил України й Українського інституту національної пам’яті.

Керівник української делегації — підполковник Олексій Никифоров у своїй промові зазначив:

«Сьогодні, як і сто років тому, українці й поляки згадують, як разом боролися зі своїм споконвічним ворогом — російською імперією. Ця боротьба велась під гаслом «За Вашу і Нашу Свободу!».

101 рік тому воїни армії УНР й Війська польського крокували в параді українським Києвом, який разом звільняли від більшовиків. Минуло століття, окупант змінив назву, але зберіг свою справжню суть, так і залишившись окупантом.

 

Наші предки щосили боролися з російським агресором, розуміючи його хижацькі амбіції, заради яких він не гребував убивствами тисяч безвинних людей.

Ми вдячні своїм польським побратимам за допомогу й підтримку, яку вони надають українському війську від початку російської агресії. Ця агресія триває на військовому фронті в Донеччині й Луганщині, в інформаційному полі, проявляється у провокаціях, покликаних посварити український і польський народи.

І нині наша мета спільна — свобода та процвітання для своїх народів, постраждалих від радянської окупації. Тому нам спільно болить згадка про Катинь і Биківню. Нащадки катів, які скоювали ті страшні злочини, не гребують терором і в сучасному світі. Тож саме ми не маємо допустити повторення трагедій минулого».

Також під час урочистостей підполковник Олексій Никифоров вручив подяки Міністерства оборони України видатним діячам Варшави, які допомагали зберегти й відбудувати місця поховання українських воїнів.

Підготував Назар Волошин

Читайте нас в Telegram