ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Олексій Резніков та Глен Говард обговорили американо-українські відносини в контексті протидії російській агресії

Прочитаєте за: 2 хв. 10 Серпня 2021, 16:34

Урядова делегація на чолі з Віце-прем’єр-міністром України — Міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексієм Резніковим перебуває з робочим візитом у Сполучених Штатах Америки.

Під час зустрічі з керівником Jamestown Foundation Гленом Говардом було обговорено низку важливих питань: російська агресія і тенденції розвитку ситуації, будівництво газопроводу «Північний потік — 2» у контексті російської загрози, про перемовний процес у Нормандському форматі та консультації у Тристоронній контактній групі та роль США в цих питаннях і напрямки українсько-американської співпраці.

Окремо торкнулися питання окупації АР Крим та м. Севастополь та загрози, які є наслідком цього.

«Росія вже де-факто окупувала Азовське море і тотально змінила баланс у Чорному, повністю його мілітаризувала. Ми особливо занепокоєні діями Рф, які спрямовані на підготовку Криму до розгортання там ядерної зброї. Саме з опорою на Крим Росія здійснює військові операції на Близькому Сході та в Африці, впливає на Балкани. Зараз те саме відбувається з Північним потоком-2. Три країни Балтії опиняться під страшенним тиском. Так само під прямою загрозою опинилась Польща. Для України та країн Балтії — це майже гарантована ескалація, а для решти Європи — тотальна залежність у майбутньому і гарантований шантаж. Я переконаний, що треба посилити санкції проти компаній, які втілюють цей проект, і не допустити його запуску. Важливим є розширення безпековий пакет для України. У першу чергу — за рахунок розгортання сил ПВО, навіть шляхом розміщення американських підрозділів. Наше законодавство це дозволяє», — заявив Резніков.

Також сторони обговорили роль США в контексті реалізації Україною Стратегії економічного розвитку Донецької і Луганської областей.

Читайте нас в Telegram