ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Вашингтоні підписано Рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства між міністерствами оборони України та США

Прочитаєте за: 3 хв. 31 Серпня 2021, 23:01
Фото: president.gov.ua

Міністр оборони України Андрій Таран та Міністр оборони США Ллойд Остін 31 серпня 2021-го року у Вашингтоні підписали Рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства між Міністерством оборони України та Міністерством оборони США, яка посилює міцне стратегічне оборонне партнерство між відомствами двох держав. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Рамкова угода щодо стратегічних основ оборонного партнерства підтверджує ключові принципи та визначає амбітні цілі для наших двосторонніх відносин у сфері оборони шляхом:

 • Окреслення шляхів просування спільних двосторонніх пріоритетів для вирішення поточних та виникаючих викликів у сфері безпеки;
 • Підтвердження нашої відданості спільним демократичним цінностям, включаючи верховенство права та поваги до прав людини;
 • Підтвердження непохитної підтримки Міністерства оборони США суверенітету та територіальної цілісності України, а також засудження російської окупації Криму та агресії на сході України;
 • Визначення подальших кроків взаємодії Міноборони України та Міноборони США для підвищення військового потенціалу та готовності України до збереження територіальної цілісності країни, прогресу на шляху взаємосумісності з НАТО та сприяння регіональній безпеці;
 • Підтвердження сталої підтримки Міноборони США права України визначати свій майбутній зовнішньополітичний курс, незалежний від зовнішнього втручання, у тому числі у прагненні України до вступу в НАТО, як це засвідчили Сполучені Штати Америки та Союзники в Комюніке за підсумками Саміту НАТО в червні 2021 року.

З метою продовження роботи по досягненню зазначених цілей на період до грудня 2026 року, наші двосторонні оборонні відносини будуть зосереджені, але не обмежуватимуться, на наступних стратегічних пріоритетах:

 • Підтвердженні того, що двостороння співпраця у галузі безпеки, а також підтримка Сполучених Штатів Америки ефективно допомагають Україні протидіяти російській агресії, включаючи повноцінну програму тренувань та навчань.
 • Проведенні реформ у секторі оборони відповідно до принципів та стандартів НАТО, спираючись на значний прогрес, досягнутий з 2014 року.
 • Сприянні виконанню положень стратегії оборонної промисловості та реалізації реформ з метою задоволення потреб Збройних Сил України, включаючи збільшення прозорості українських оборонних закупівель, впровадження реформ корпоративного управління та розбудову довгострокового стратегічного партнерства у сфері науки та технологій, що матиме вплив на розвиток майбутнього безпекового середовища.
 • Поглибленні співробітництва в Чорноморському регіоні з метою забезпечення свободи судноплавства та ефективної протидії зовнішнім загрозам і викликам у всіх сферах військової діяльності.
 • Посиленні співпраці у сфері кібербезпеки з метою стримування шкідливої кібердіяльності проти систем національної безпеки, виявлення причетних до здійснення такої діяльності та забезпечення ефективного захисту від противників.
 • Більш тісному партнерстві оборонних розвідувальних спільнот з метою підтримки військового планування та оборонних операцій.

Міністерство оборони України та Міністерство оборони США спільно реалізують зазначені стратегічні пріоритети через визначені напрями зосередження зусиль, та пов’язані з ними види діяльності, спрямовані на зміцнення наших спільних політичних цілей. Реалізація усіх заходів залежить від наявності сил, ресурсів, фінансування та дозволу на їх проведення.

Читайте нас у Facebook