ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У місті Жовті Води на Дніпропетровщині відкрили пам’ятник загиблим воїнам

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Серпня 2021, 18:11 5

Із гранітних плит меморіального комплексу, відкритого в місті Жовті Води Кам’янського району Дніпропетровщини, віднині споглядатимуть 11 героїв, які віддали життя у боях із російським агресором. Молоді обличчя жовтоводців, їхні імена та обставини загибелі, викарбувані на пам’ятнику, нагадуватимуть, завдяки кому місто не опустилося в морок «руського миру».

Ветерани, волонтери, духовенство, рідні загиблих, присутні на церемонії відкриття меморіалу, вшанували полеглих героїв хвилиною мовчання і поіменно згадали кожного військовослужбовця. Священнослужителі освятили пам’ятник, і запах ладану змішався із солодким ароматом свіжих квітів, що рясно оздобили кожен портрет. Скрушно спинялися біля дорогих облич побратими і матері, дружини і ще зовсім маленькі дітки, в очах яких жевріло питання: «Чому батько дивиться на мене з цього зображення?»

– Немає більшої любові, коли хто душу свою покладе за друзів своїх, – промовив секретар Дніпропетровської єпархії ПЦУ протоієрей Віталій Лопушанський, – і саме цю любов, яку проповідував Христос, втілили в життя наші славні захисники-воїни, – зауважив панотець і, осмислюючи вплив російської інформаційної стратегії на сприйняття співвітчизниками української реальності, наголосив, – нас потихеньку пробують присипляти, і історію, яку ми маємо, намагаються притаїти. Але ці пам’ятні знаки – святі місця, які не дадуть забути, що наші воїни поклали найдорожче, – життя. Обов’язок усіх – пам’ятати героїв, продовжувати спільну справу із захисту країни, піклуватися про тих людей, які виховали найкращих синів українського народу – матерів, сестер, батьків.

Творчий колектив Національного Дніпропетровського академічного музично-драматичного театру імені Т. Шевченка організував концерт пам’яті, що зворушив гостей проникливими словами і мелодійністю аранжувань.

– Символічно, що відкриття меморіального комплексу відбулося в день тиші, коли ми вшановуємо пам’ять всіх полеглих захисників, – каже міський голова Жовтих Вод Дмитро Ханіс. – Саме завдяки їм ми маємо можливість відзначати День Незалежності і підіймати над нашим містом жовто-блакитний прапор. Ми дякуємо воїнам, що й по сьогодні боронять східні рубежі нашої Батьківщини.

Пам’ять про захисників – не лише прояв пошани до безсмертного подвигу, але й потужна зброя, що захищає наш розум від ганебного забуття і ніколи не дасть спаплюжити світлі образи янголів нашої свободи.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram