ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Доступне житло» для ветеранів: держава компенсує 50% коштів за помешкання з бюджету

Соціальний захист
Прочитаєте за: 2 хв. 30 Серпня 2021, 12:11

Ветерани та особи з інвалідністю, на яких не поширюється обмеження щодо середньомісячного доходу, можуть розраховувати на пільгу у сфері іпотечного кредитування. Згідно з нею 50% коштів за придбане помешкання буде сплачено з Державного бюджету. Про це в ефірі Армія FM розповіла координаторка гарячої лінії громадської організації «Юридична сотня» Наталія Шумінська.

За її словами, під обмеженням щодо середньомісячного доходу варто розуміти його перевищення у  трикратному розмірі. Тоді втрачається право на використання послуги цієї програми.

– Також є кредит під 7%, але ця програма для всіх громадян України, – повідомила Наталія Шумінська і додала,  що наразі проблем з іпотекою під 7% немає.

Відповідаючи на запитання про чинні пільги зі сплати комунальних послуг для військовослужбовців і ветеранів Наталія Шумінська зазначила, що для їхнього отримання необхідно звернутися в управління соціального захисту населення. Там потрібно стати на облік.

– Пільга надається за фактичним місцем проживання. На газ, електроенергію, опалення, квартплату та інші комунальні послуги – це мінус 75% для учасників бойових дій, 100% для осіб з інвалідністю і  50% для членів сімей загиблих. Але є обмеження. Пільга надається не на всю площу квартири, а розраховується на 21 квадратний метр на одну особу, – розповіла координаторка гарячої лінії громадської організації «Юридична сотня».

Більше про механізми отримання житла військовослужбовцями та ветеранами, про пільги на комунальні послуги та про зміни до житлового законодавства слухайте в ефірі Армія FM.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить