ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Денис Шмигаль та Іраклій Гарібашвілі обговорили взаємодію України та Грузії на міжнародному рівні

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Серпня 2021, 8:27

Україна та Грузія мають усі передумови для розширення інвестиційного співробітництва. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль за підсумками зустрічі з Прем’єр-міністром Грузії Іраклієм Гарібашвілі, що відбулася 22 серпня. Очільники Урядів обговорили можливість участі бізнесу обох країн у процесі приватизації, розвитку спільних високотехнологічних виробництв та в інфраструктурних проектах. Про це повідомляє Урядовий портал.

Денис Шмигаль підкреслив, що динаміка двосторонньої торгівлі товарами між Україною та Грузією вийшла на позитивний тренд, досягнувши за підсумками 5 місяців 2021 року 32% зростання.

«Сподіваюся, нам вдасться розвинути його після експертних перемовин у рамках Спільної міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва, десяте засідання якої заплановано провести у Тбілісі наприкінці вересня цього року», — сказав Прем’єр-міністр України.

Також Денис Шмигаль висловив зацікавленість у подальшому інтенсивному розвитку транзитного потенціалу залізниць України та Грузії із використанням наявної інфраструктури Чорноморських портів і переправ між державами.

Прем’єр-міністри України та Грузії домовилися продовжувати спільну роботу з Європейською Комісією для забезпечення сприятливих умов розвитку контейнерно-фідерного сполучення між морськими портами України, Грузії та держав ЄС.

Денис Шмигаль та Іраклій Гарібашвілі також детально обговорили взаємодію України та Грузії на міжнародному рівні, зокрема координацію спільних кроків з метою пришвидшення набуття повноправного членства в ЄС і НАТО.

«Пріоритетним для нас є питання поглиблення механізмів співробітництва з НАТО з метою інтенсивного залучення наших країн до діалогу із забезпечення безпеки в Чорному морі», — зазначив Глава українського Уряду.

Прем’єр-міністр Грузії зі свого боку зауважив, що сторони інтенсифікували двостороннє співробітництво та перейшли на новий рівень. Зокрема, країни працюють у напрямку енергетики, транспорту та цифрового ринку.

«Цього року кількість українських туристів у Грузії збільшилася на 70%. Ми розглянули ті кроки, які мають бути зроблені, щоб наш товарообіг досяг 1 млрд доларів. Ми вже завершили взаємне визнання сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19, що полегшить пересування громадян Грузії до України та громадян України до Грузії», — відзначив Іраклій Гарібашвілі.

Денис Шмигаль подякував Іраклію Гарібашвілі за згоду взяти участь у Інавгураційному саміті Кримської платформи та висловив вдячність Грузії за незмінну підтримку територіальної цілісності й суверенітету України, засудження російської агресії на Донбасі та активну позицію стосовно захисту прав людини на тимчасово окупованих територіях.

Читайте нас у Facebook