ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Восени в Ірпінському військовому госпіталі відкриється нове відділення

Прочитаєте за: 5 хв. 19 Серпня 2021, 16:25

Ініціатива створення в ірпінському Військово-медичному клінічному лікувально-реабілітаційному центрі відділення реабілітації пацієнтів з наслідками травм, поранень і захворювань центральної нервової системи належить керівництву лікувального закладу.

Кожен метр Центру має працювати на відновлення пацієнта

— Поверненням поранених бійців до активного життя, тобто реабілітацією фізичною і психологічною, займаємося з 2014 року, — зазначив у розмові з кореспондентом АрміяInform начальник Центру полковник медичної служби Андрій Кіх. — Відтоді не лише системно нарощували медичну базу новітнім обладнання й устаткуванням, а й регулярно займалися всебічною підготовкою персоналу. Крім того, багато уваги приділяємо й адаптації приміщень під потреби поранених пацієнтів. Усі відділення, лікарняні палати, кабінети лікувальної  фізкультури, допоміжні приміщення намагалися зробити безбар’єрними. А головне завдання, яке ставимо перед собою, — кожен метр нашого Центру має працювати на відновлення пацієнта.

У 2016-му в госпіталі створено відділення реабілітації пацієнтів з ампутованими кінцівками, в якому передбачені комфортні умови лікування поранених. Згодом визріла ініціатива зробити відділення нейротравми.

— До нас надходять на реабілітацію пацієнти з наслідками поранень у голову, хребет і після таких захворювань, як інсульт, — продовжує Андрій Юрійович. — Тому ці захворювання виокремили як самостійний напрямок діяльності та створили для пацієнтів зручне з усіх поглядів відділення на першому поверсі. Директива на відкриття цього лікувального підрозділу підписана, тож восени приймемо перших пацієнтів.

За словами Андрія Кіха, підготовку фахівців відділення допомагає здійснювати Європейське Командування Збройних сил США у формі тренінгів і семінарів і викладацький склад Української військово-медичної академії. Перепідготовка передбачає залучення медперсоналу до теоретичних і практичних занять за фаховими напрямками.

В основі реабілітації — лікувальна фізкультура та ерготерапія

Командування Центру визначилось і з кандидатурою очільника нового відділення. Це старший лейтенант медслужби Антон Каліман. Після медичного вишу працював у цивільних лікарнях Сумщини, а 2017 року як офіцер запасу призваний до ЗСУ. Після перепідготовки на базі УВМА отримав призначення на подальшу службу в 65-й військовий мобільний шпиталь. З квітня 2020-го — старший ординатор відділення профпатології Ірпінського госпіталю.

— Лікування в новостворюваному відділенні організуємо у форматі командної роботи, — розповідає Антон Каліман. — Крім лікуючого лікаря, до команди увійдуть психологи, фахівці з фізичної терапії й ерготерапії, тобто ті, хто відновлюватиме баланс, мобільність пацієнта, здатність самообслуговування. Незабаром майбутній персонал разом зі мною пройде спеціалізацію з фізично-реабілітаційної медицини на базі нашого Центру.

Антон Павлович запропонував оглянути приміщення майбутнього відділення. Найперше, що впало в око, — зручний заїзд для пацієнтів на візках, широкі скляні автоматичні двері. Просторий світлий коридор обладнано поручнями й мотивувальними світлинами для осіб з інвалідністю. Там же й QR-код, який дає змогу дізнатися про історію людини, яка не змирилася з долею й веде активний спосіб життя.

— У середньому палати на двох пацієнтів мають 18 квадратних метрів, — демонструє Антон Каліман приміщення. — За допомогою пульта ліжко можна скорегувати у зручне положення. У палаті вільно розмістяться не лише візки, а й додаткові розкладні ліжка для тих, хто супроводжує. Усі приміщення для пацієнтів обладнано кондиціонерами, холодильниками, телевізорами. Облаштування санвузла теж продумано до дрібниць. Був випадок, коли виконавці допустили помилки й відійшли від наших вимог, але ми вчасно відреагували і їм довелось переробляти.

Вразила й кімната для відновлення побутових функцій. Поки що в ній розміщені лише кухонні меблі. Надалі тут буде все, аби пацієнт поновив навички самообслуговування, зокрема приготування їжі.

— Користування електроприладами, чищення овочів, миття посуду й багато дрібних функціональних завдань — все це відбуватиметься саме тут, — пояснює лікар. — «Ерготерапія» походить від латинського ergon — праця, заняття і грецького therapia — лікування. Тож ерготерапія — це зцілення через діяльність. Зауважу, що це особлива складова медицини та своєрідне мистецтво допомоги людям з певними обмеженнями здоров’я, які його відновлюватимуть завдяки цілеспрямованій активності. Тому в оздоровленні пацієнтів цей кабінет матиме особливе значення.

І наостанок Антон Павлович продемонстрував дві зали лікувальної фізкультури. У госпіталі є «Кабінет ЛФК» з двома просторими залами, є зали й у відділенні реабілітації пацієнтів з ампутованими кінцівками. І ось новостворюване відділення теж матиме свої зали ЛФК.

— Маємо два вертикалізатори — обладнання для лікування й реабілітації пацієнтів з обмеженою руховою активністю внаслідок черепно-мозкових чи спінальних травм, хвороб нервової, опорно-рухової систем, — розповідає Антон Каліман. — Вертикалізація за регулярного застосування позитивно впливає на фізичний і психоемоційний стан хворого. За вертикального положення сила тяжіння починає позитивно впливати на всі органи й системи пацієнта.

80 відсотків обладнання та тренажерів, більшість яких поставили міжнародні й національні благодійні фонди та волонтери, уже змонтовано. Залишилося почекати відкриття цього важливого й необхідного відділення, на яке АрміяInform отримала запрошення.

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Новини, Події, Реабілітація