ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

До 30-річчя Незалежності в Києві вперше відкриється унікальна українсько-американська виставка «За волю України!»

Прочитаєте за: 2 хв. 19 Серпня 2021, 14:01

З 20 серпня в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відкривається масштабна міжнародна виставка, у якій взяли участь 20 музеїв, архівів і бібліотек України та США.

Ця виставка – видатна подія в історії україно-американських двосторонніх відносин, коли вперше за 30 років Незалежності України та понад 100-літню історію української діаспори на виставці в Україні візьмуть участь п’ять провідних наукових, музейних та культурно-просвітніх українських інституцій у США: Український Музей та Бібліотека у Стемфорді, Український Національний Музей у Чикаго, Українська Вільна Академія Наук у США, Український Музей у Нью-Йорку, Український історичний та освітній центр, з постійної колекції Музею імені Патріарха Мстислава, Сомерсет у Бавнд-Бруку. Загалом вони передали на тимчасове експонування в Україну 181 раритет.

В оновлених виставкових залах Музею розміщено експозицію, де представлено 250 артефактів, що охоплюють період 1914–1923 рр. і демонструють розвиток однострою періоду Українського Січового Стрілецтва, Української Центральної Ради, УНР, ЗУНР, правління гетьмана Павла Скоропадського, Директорії УНР. Більшість експозиції ніколи не оприлюднювалася, не відома не лише широкому загалу, а й вузькому колу фахівців.

Серед раритетів – однострої, нагороди, прапори, військові відзнаки українських мілітарних формацій періоду Визвольних змагань, зокрема, полковника УСС ерцгерцога Вільгельма Франца Австрійського (Василя Вишиваного), генерала Армії УНР Олександра Загродського, капітан-лейтенанта Святослава Шрамченка.

Презентація виставки відбудеться 20 серпня 2021 р. о 12:00. Вхід за запрошеннями.
Виставка працюватиме щоденно, з 10:00 до 18:00, і триватиме до 31 травня 2022 року.

Підготував Олександр Погребний для АрміяInform

Читайте нас в Telegram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Армія і суспільство, Новини