ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Білоруські ЗМІ підхопили «естафетну паличку» російського агітпрому щодо звинувачення Литви у ворожих діях

Прочитаєте за: 3 хв. 19 Серпня 2021, 14:51 5

В останні тижні Литва зіткнулася з безпрецедентним зростанням нелегальних мігрантів з Близького Сходу та Африки, які в’їжджають до країни через кордон з Білоруссю. Литовські і європейські офіційні кола безпосередньо пов’язують ситуацію з діями режиму Олександра Лукашенка, який активно використовує тяжке становище мігрантів і біженців у відповідь на санкції ЄС, спрямовані проти його режиму. Міністри оборони країн Балтії назвали цю ситуацію «гібридною атакою» проти ЄС і НАТО, а дезінформацію — її ключовим елементом.

Як контрольовані державою, так і прокремлівські ЗМІ Білорусі намагаються зобразити Литву, як і ЄС, негуманними у поведінці щодо мігрантів. Стверджують, що біженців утримують у концтаборах, що «нацистський Захід» ставився до них, як до худоби. «Білорусь сьогодні», рупор адміністрації президента Лукашенка, навіть припустив, що Литва може зіткнутися з терактами ісламістів у відповідь на її «відкрито фашистські дії» щодо біженців.

Для просування заяв про нібито жорстоке поводження з емігрантами, підконтрольні владі медіа Білорусі вдалися до тактики маніпуляцій, які ми раніше бачили на Сході України. Регулярно публікують неправдиві повідомлення зі знятими чи відредагованими кадрами, які звинувачують прикордонників Литви у травмуванні мігрантів або ненаданні їм необхідної допомоги. (У відповідь держприкордонслужба Литви регулярно розвінчує такі повідомлення, надаючи фактичні відеоматеріали). Деякі з цих фейків потрапляють до персон, які поширюють прокремлівську дезінформацію в Європі. Все це наслідує вже відомі спроби кремлівського агітпрому дискредитувати Україну, продукуючи побрехеньки про вбитих чи розп’ятих дітей на Донбасі.

Адаптуючись до теперішнього контексту, прокремлівські ЗМІ прагнуть посіяти розкол у Європі, звинувачуючи ЄС у наданні допомоги Литві й Польщі коштом інших держав-членів — все це у нібито спробі тиску на Мінськ. Пропагандисти не вгамовуються: «Литва просить у Європи грошей на гібридну війну проти Мінська!». (Ця заява з’явилася на тлі того, що Брюссель пообіцяв допомогти Литві подолати кризу мігрантів). І одразу йде продовження з лукавим підтекстом: «Цікаво, чим Європа допоможе Литві, коли Італія, Греція й Іспанія лишилися наодинці з такою проблемою». Причому в їхньому спотвореному світі дезінформації саме Захід нібито намагається проштовхнути «тисячі нелегальних іммігрантів до Білорусі» і придумує все нові змови проти Мінська.

Насправді згадані медіа Білорусі роблять усе, щоб захистити режим Лукашенка, який не тільки репресує своє ж населення, а й використовує міграційну кризу в політичних цілях. Міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс зазначив: Олександр Лукашенко прагне використати міграцію, щоб послабити нашу рішучість щодо санкцій проти Мінська.

Так, Євросоюз підтримав Литву в її зусиллях щодо захисту зовнішнього кордону ЄС і забезпечення належних умов для людей, які перетинають кордон. Так само фінансово підтримав Італію, Грецію й інші країни під час міграційної кризи. Європейське агентство прикордонної та берегової охорони розгортає сили в Середземному морі для охорони кордону ЄС, порятунку мігрантів, які перебувають під загрозою.

Отже, констатуємо: Білоруські ЗМІ підхопили естафетну паличку російського агітпрому в безпідставному звинуваченні Литви у ворожих діях.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини світу та України