ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку із черговою хвилею незаконних обшуків і затримань в окупованому Криму

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Серпня 2021, 17:08

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з черговим рейдом незаконних обшуків і затримань мешканців різних районів окупованого Криму 17 серпня.

Як повідомляє українське зовнішньополітичне відомство, за наявною інформацією, після проведення о 4 годині ранку обшуків у домівках кримських татар у Сімферопольському і Бахчисарайському районах тимчасово окупованої РФ Автономної Республіки Крим та у Балаклавському і Нахімовському районах міста Севастополь, були незаконно затримані п’ятеро громадян України, усі ‒ кримські татари: імам РаіфФевзієв та активісти Рустем Мурасов, Рустем Таіров, Джеббар Бекиров, Заур Абдуллаєв.

«Російська Федерація вчергове використовує свій репресивний апарат для переслідування та залякування представників нелояльно налаштованого кримськотатарського народу, придушення свободи віросповідання, витіснення корінного народу – кримських татар із окупованого півострова.

Відповідно до норм міжнародного права, Російська Федерація як держава-окупант зобов’язана негайно припинити політичні репресії проти місцевого населення тимчасово окупованого нею Кримського півострова.

Російська Федерація повинна також виконати у повній мірі положення резолюцій ГА ООН 68/262 від 27 березня 2014 року «Територіальна цілісність України» та «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» 2016‒2020 рр. та Наказу Міжнародного суду ООН щодо застосування запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Вимагаємо від Росії негайно звільнити затриманих сьогодні п’ятьох осіб, а також усіх незаконно утримуваних нею громадян України.

Закликаємо міжнародну спільноту продовжити активний захист прав та свобод мешканців Кримського півострова та посилити тиск на РФ задля припинення нею грубих порушень прав людини на території тимчасово окупованої нею Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, зокрема у межах ініційованого Україною нового міжнародного формату ‒ Кримська платформа. Розглядаємо зазначені незаконні обшуки і затримання як провокацію напередодні інавгураційного саміту Кримської платформи», ‒ йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ України.

Читайте нас в Telegram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Новини світу та України