ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Дим, вогонь, болото і знесилення, або Як проходять підготовку львівські першокурсники

Прочитаєте за: 4 хв. 14 Серпня 2021, 12:31 8

— Руки перед собою, у ліктях не згинати, запам’ятовуйте шифр, який перед вашими очима! — наказав інструктор групі, що прибула на тренування.

Вже за 5–7 хвилин руки новачків тремтіли, обличчям котились краплі поту, а дехто прикушував губи і ледве тримав папірець на витягнутих руках.

— Чому опустив руки?! Цей папірець і грама не важить! Змучився?! Хочеш додому, до батьків?! — лунає над вухом одного з курсантів гучний голос інструктора. — Не хочеш?! Не чую! Швидко ліг і 15 разів віджався!

Постріл інструктора з автомата додав психологічної напруженості колективу. Дехто здригнувся.

— Чому тремтимо?! Швидко називаємо шифр! — звернувся до наступного з групи офіцер. — Відповідь неправильна. Упор лежачи прийняти, віджатись!

Поруч, на інших навчальних місцях, курсанти долали вогонь, воду, болото, носили здоровенні дерев’яні колоди, виносили на собі «пораненого» і… виснажені падали.

Так у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки відбувається психологічна підготовка вчорашніх школярів, які сьогодні вже першокурсники Національної академії сухопутних військ. До їхньої стресостійкості і згуртованості у військовому колективі сьогодні прикута особлива увага керівництва табірного збору первинної військово-професійної підготовки (ПВПП).

— Заняття проводять досвідчені офіцери та викладачі Інституту морально-психологічного забезпечення Національної академії. У них розроблені спеціальні методики, які були апробовані і вдосконалені упродовж тривалого часу саме на практичних заняттях. Ці вправи складні, але цікаві для самих першокурсників. Вони можуть випробувати свій характер, фізичну витривалість, мотивацію до подальшої служби, — зазначив начальник табірного збору ПВПП полковник Ігор Горчинський.

За словами викладача кафедри морально-психологічного забезпечення  діяльності військ капітана Олександра Назарійчука, заняття відбуваються на спеціальному навчально-тренувальному комплексі психологічної підготовки.

— Сьогодні ми працюємо на п’яти навчальних точках, які дають змогу як перевірити, так і формувати в подальшому належний рівень стресостійкості особового складу, —розповів офіцер. — Перша група працює над вправою «тридцять три», або колективний рахунок. Це така собі командна рахуванка, спрямована на уважність усіх членів команди і взаємодію в групі. Інша команда наразі проходить так звану павутинку — загорожу з натягнутих тонких ниток, які не можна зачепити. Третє навчальне місце — «колода». Воно потребує більше фізичної сили і витривалості. Тут курсантам доводиться різними способами тримати важку колоду і під впливом стресових чинників займати різні положення, тривалий час не опускаючи важкий стовбур. На четвертій точці відпрацьовують вправу «шифр». Тут особовий склад у незручному положенні повинен запам’ятати комбінацію з 12–13 цифр і букв і через певний час, не допустивши помилок, доповісти. Причому на всіх навчальних місцях за будь-які неточності, помилки, «опускання рук» — одразу йде штраф у вигляді присідання або віджимання від землі.

А, так би мовити, «вишенькою на торті» є п’ята вправа — подолання психологічної смуги перешкод. Тут курсанти у складі «четвірок» як бойових груп долають майже кілометрову дистанцію, яка налічує 13 елементів. Це, зокрема, інженерні загородження у вигляді колючого дроту та довгої труби, «канатка» для горизонтального подолання ділянки місцевості, танковий рів, заболочена місцевість тощо. Майже на всій протяжності маршруту по курсантах працює «ворог»: спрацьовують вибухові пакети, лунають постріли холостими набоями, горять шини. Групі постійно доводиться  використовувати димові шашки, аби вийти з-під прицільного вогню «противника», пересуватися ровами та болотами. Фінал — евакуація умовного пораненого. Після такого випробування курсанти знесилені падають на землю.

Водночас досвідчені інструктори пильно стежать за фізичним та психологічним станом першачків, аби вчасно послабити навантаження або й зовсім зупинити гарт. Адже життя та здоров’я новобранців — пріоритет! Утім, як зазначають наставники цьогорічних першокурсників Національної академії, ці юнаки та дівчата не відступають перед труднощами. Рівень їхньої мотивації насправді виправдовує очікування.

— Дуже круто! Емоції переповнюють! Це вправа на межі витривалості. Я насправді зрозумів, на що я здатний! Сил просто не залишилось. Найскладнішим для мене було перейти болото. Воно реально засмоктує і тільки завдяки колодам, на які можна спертися, ти вириваєшся з багна.  Але ми це зробили! — в емоційному піднесенні говорить курсант Святослав Козак.

На цьому вишкіл першокурсників Національної академії не закінчуються. Первинна військово-професійної підготовка активно триває, а вже наприкінці серпня вони складатимуть Військову присягу на вірність українському народові.

Фото автора

Відео Віталія Рудковського

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини, Репортаж