ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Одесі зустріли військових моряків, які повернулися з міжнародних навчань Agile Spirit – 2021

Прочитаєте за: 3 хв. 12 Серпня 2021, 11:21 4
Фото: Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України

У багатонаціональних військових навчаннях Agile Spirit – 2021, які проходили у Грузії з 26 липня по 6 серпня, взяли участь близько 2,5 тисяч військовослужбовців з 15 країн. Як повідомляла АрміяInform, від України в навчаннях брали участь військовослужбовці зведеної роти окремого батальйону морської піхоти, а також офіцери управління окремої бригади морської піхоти та командування морської піхоти з різних напрямів. Також у них брала участь корабельна група Військово-Морських Сил ЗС України у складі середнього десантного корабля «Юрій Олефіренко» та патрульного катера «Слов’янськ».

— Через те, що ми вже перейшли на стандарти НАТО, співпрацювати з грузинськими підрозділами не було складно для наших військових. Щоправда, трохи заважав мовний бар’єр, однак з допомогою перекладачів ми впоралися з цими труднощами. Загалом підрозділ попрацював непогано й отримав від іноземних інструкторів оцінку «добре», — розповідає командир десантно-штурмової роти окремого батальйону морської піхоти старший лейтенант Ярослав Крикливий.

Фото: Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України

Для кораблів Військово-Морських Сил ЗС України було окреме завдання — перевезення та висадка десанту на необладнаному узбережжі. Під час переходу до порту Поті тактична група відпрацьовувала спільні дії щодо універсальної оборони, маневрування, надання допомоги іншому кораблю. 

Фото: Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України

— Хоч погодні умови не завжди були сприятливими, виконували завдання й у шторм 3-4 бали, проте загалом хлопці справилися на відмінно. Такі тривалі переходи дуже корисні для екіпажів, адже є можливість відпрацювати навички та застосувати свої знання на практиці, — зазначає командир тактичної групи капітан 2 рангу Юрій Вицький.

Першим військових привітав командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Фото: Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України

— Вперше з 2014 року до забезпечення міжнародного навчання була залучена корабельна тактична група Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Водночас на іншому напрямку, поблизу берегів Румунії, пошуково-рятувальне судно національного флоту разом зі зведеним водолазним підрозділом взяло участь у протимінному багатонаціональному навчанні «Дайв-2021». У районі острова Зміїний кораблі та судна національних ВМС у взаємодії з підрозділами морської піхоти, морської авіації та силами інших видів, родів Збройних Сил України і відомств України взяли участь у комплексному тактичному навчанні з відпрацюванням практичних дій з оборони та відбиття нападу умовного противника. РФ має розуміти, що Чорне й Азовські моря — не їхні внутрішні води — це зона вільного судноплавства для кораблів і суден усіх країн світу, — наголосив командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа. 

Він додав, що військові моряки і надалі будуть там, де потрібні, й виконуватимуть завдання із забезпечення безпеки та стабільності у Чорноморському та Азовському басейнах.

Віталій Бицак, Денис Бігун

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Навчання та тренування, Новини, Події