ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як військовослужбовцю ЗСУ отримати міжнародний сертифікат про щеплення проти COVID-19

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Серпня 2021, 11:07 46

Літо – пора відпусток. Багато хто надає перевагу відпочинку за кордоном. І якщо ще півтора року тому з такими поїздками не було проблем, то тепер на заваді стала коронавірусна хвороба, спричинена COVID-19. Щоб перетнути кордон, треба здати ПЛР-тест на наявність антитіл в організмі, що є досить виснажливим: треба знайти лабораторію, яка робить цей аналіз і видає результати у форматі міжнародного зразка, крім того, це ще й витратно – ціна тесту сягає 1 тисячі гривень. Якщо помножити цю цифру на всіх членів родини, сума вийде досить немала.

Водночас уже близько пів року в Україні триває кампанія з вакцинації проти хвороби, яка викликала пандемію. Саме щеплення проти COVID-19 дає можливість подорожувати світом без будь-яких тестів і самоізоляції. Треба лише під час проходження прикордонного контролю у країні в’їзду надати сертифікат міжнародного зразка.

Військові ЗСУ одні з перших серед українців отримали щеплення проти COVID-19. Проте відразу почали виникати чутки, ніби вакцинація, проведена у військових шпиталях чи медпунктах, не дає права на отримання документа міжнародного зразка. Ми вирішили розібратися, чи дійсно військові залишаються обмеженими у праві на отримання такого сертифіката, а також розповісти про алгоритм його отримання.

Для цього авторка матеріалу звернулася до завідувачки інфекційного відділення Маріупольського військового шпиталю Аліни Тараповської.

За словами медика, якщо військовослужбовець вакцинувався у шпиталі у місці постійної дислокації, він може попросити посадових осіб військового лікувального закладу занести інформацію про щеплення до всеукраїнської бази E-Health, а згодом отримати сертифікат у сімейного лікаря. Але це можливо за умови наявності укладеної угоди з лікарем у закладах сімейної медицини МОЗ.

– У разі вакцинації під час виконання службових обов’язків у районі проведення ООС на кожного військового медпрацівники готують карту профілактичних щеплень. Цю форму встановленого зразка завіряють у лікувальному закладі, бригада якого проводила вакцинацію, й віддають щепленій особі. Після прибуття до пункту постійної дислокації військовослужбовцеві залишається звернутися до лікаря, який має доступ до електронної бази. За наданою формою інформацію про отримане щеплення медик вносить у базу E-Health, а потім видає сертифікат міжнародного зразка, – розповідає лікар.

Нижче наведено алгоритм дій пацієнта у разі виникнення інших нестандартних ситуацій під час проведення щеплення проти COVID-19:

20
4

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Важливо, Лайфхак, Новини