ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна в ООН: Росія має припинити незаконні дії на морі та виплатити компенсацію

Прочитаєте за: < 1 хв. 10 Серпня 2021, 12:02 3

Росія має припинити незаконні дії та рішення щодо закриття частини акваторій Чорного моря й серед іншого виплатити Україні відповідну компенсацію.

Про це заявила українська делегація в ООН на засіданні Ради Безпеки ООН з питань підтримання міжнародного миру й безпеки на морі.

«У квітні 2021 року Росія перекрила частину Чорного моря в напрямку Керченської протоки для іноземних військово-морських кораблів і державних суден під приводом військових навчань. РФ «незаконно поводиться на морі», блокуючи комерційне судноплавство й перешкоджаючи військово-морським суднам», — йдеться у заяві.

Українська делегація звертає увагу членів Радбезу на численні кричущі порушення Росією прав України, передбачених Конвенцією ООН з морського права та інших міжнародних норм і принципів. Росія, зокрема, позбавила Україну можливості здійснювати свої морські права в Чорному, Азовському морях і Керченській протоці, експлуатувала суверенні ресурси України в цих водах у власних цілях.

Відзначено також, що Росія посилює свій військовий потенціал в Азово-Чорноморському регіоні, зокрема через збільшення кількості військово-морських суден, у тому числі здатних нести ядерну зброю.

«Росія повинна припинити свою агресію проти України, відновити повагу до суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів», — наголошують представники української дипломатії.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини світу та України