Набрала чинності Постанова КМУ № 969 від 23 серпня 2024 року «Про внесення змін до Положення про Єдиний державний вебпортал для збору пожертв на підтримку…
Вперше за тридцять років наша держава отримала системний документ у сфері зовнішньої політики, Стратегію зовнішньополітичної діяльності, який допоможе Україні ефективніше досягати цілей. Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив в ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє «Урядовий портал».
«Стратегія — це навігатор. Ви можете дістатися точки прибуття і без навігатора чи мапи, покладаючись на свій талант. Але з навігатором рухатися набагато надійніше та ефективніше. Можна оминути проблем у дорозі, правильно розпланувати ресурси, аби з їх мінімальною витратою вчасно доїхати до точки призначення», — наголосив очільник зовнішньополітичного відомства.
Дмитро Кулеба відзначив, що протягом тридцяти років незалежності зовнішньополітичні цілі України відображалися в окремих положеннях Конституції, законах і рішеннях, але не було системного документа, який би деталізував пріоритети та цілі зовнішньої політики.
«Тому виникали перекоси, спекуляції, неефективність політики на низці напрямів. Нині, завдяки цьому сучасному навігатору — а ця стратегія дуже точна та вивірена, наша держава зможе набагато ефективніше рухатися вперед і досягати своїх цілей», — підкреслив український дипломат.
Він нагадав шість основних пріоритетів зовнішньої політики України, сформульованих у Стратегії зовнішньополітичної діяльності:
«Це шість основних свай, на яких стоїть будівля зовнішньої політики України», — підсумував Дмитро Кулеба.
Довідково. Стратегія містить 254 пункти, у яких визначені мета, пріоритети та цілі, деталізовані напрями та тематичні блоки зовнішньої політики України з урахуванням сучасного місця та ролі Української держави у світі, аналізу поточних міжнародних процесів і тенденцій, оцінки викликів, загроз у різних сферах, а також наявних можливостей і ресурсів.
Стратегія розроблена на виконання доручення Президента України Володимира Зеленського та затверджена рішенням Ради національної безпеки та оборони України 30 липня 2021 року. До її розробки МЗС України залучило найкращих експертів, науковців та аналітичні центри у сфері зовнішньої політики.
Стратегія спрямована на забезпечення національних інтересів України, виходячи з динамічних умов сучасного світу.
Документ визначає цілі зовнішньополітичної діяльності України, а також географічні та тематичні пріоритети у сфері зовнішніх зносин на середньострокову перспективу.
Десантники показали, як ремонтують техніку під час бойових дій на Курському напрямку.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у військах оборонну осколкову гранату — аналог радянської Ф-1. Боєприпас українського виробництва відповідає характеристикам засобів ближнього бою сучасного зразка. Раніше в нас не було виробництва такого типу гранат.
Ворог застосував легкові автомобілі та баггі для доставки особового складу до міста. Однак спроба російських військових зазнала фіаско.
У горах знайшли 21-річного чоловіка, який намагався перетнути незаконно кордон, але загубився і 4 дні блукав у горах.
Українці, як ніхто інший у світі, хочуть, щоб ця війна закінчилася. Але точно не шляхом знищення нашої нації, культури, наших міст.
Втрати російських окупантів від початку спроби повторного наступу на Харків у травні 2024 року сягнули на поточний момент понад 10 тисяч особового складу.
Захищаємо світ
від 22000 до 52000 грн
Степанівка, Сумська область
від 21000 до 120000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
Набрала чинності Постанова КМУ № 969 від 23 серпня 2024 року «Про внесення змін до Положення про Єдиний державний вебпортал для збору пожертв на підтримку…