ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Завдяки Стратегії зовнішньої політики Україна зможе ефективніше досягати своїх цілей — Дмитро Кулеба

Прочитаєте за: 2 хв. 9 Серпня 2021, 11:47

Вперше за тридцять років наша держава отримала системний документ у сфері зовнішньої політики, Стратегію зовнішньополітичної діяльності, який допоможе Україні ефективніше досягати цілей. Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив в ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє «Урядовий портал».

«Стратегія — це навігатор. Ви можете дістатися точки прибуття і без навігатора чи мапи, покладаючись на свій талант. Але з навігатором рухатися набагато надійніше та ефективніше. Можна оминути проблем у дорозі, правильно розпланувати ресурси, аби з їх мінімальною витратою вчасно доїхати до точки призначення», — наголосив очільник зовнішньополітичного відомства.

Дмитро Кулеба відзначив, що протягом тридцяти років незалежності зовнішньополітичні цілі України відображалися в окремих положеннях Конституції, законах і рішеннях, але не було системного документа, який би деталізував пріоритети та цілі зовнішньої політики.

«Тому виникали перекоси, спекуляції, неефективність політики на низці напрямів. Нині, завдяки цьому сучасному навігатору — а ця стратегія дуже точна та вивірена, наша держава зможе набагато ефективніше рухатися вперед і досягати своїх цілей», — підкреслив український дипломат.

Він нагадав шість основних пріоритетів зовнішньої політики України, сформульованих у Стратегії зовнішньополітичної діяльності:

  1. Забезпечення суверенітету та територіальної цілісності України;
  2. Протидія агресивній політиці Російської Федерації;
  3. Курс на членство в ЄС та НАТО;
  4. Просування українського експорту і залучення іноземних інвестицій;
  5. Захист прав та інтересів громадян України за кордоном;
  6. Просування позитивного іміджу України у світі.

«Це шість основних свай, на яких стоїть будівля зовнішньої політики України», — підсумував Дмитро Кулеба.

Довідково. Стратегія містить 254 пункти, у яких визначені мета, пріоритети та цілі, деталізовані напрями та тематичні блоки зовнішньої політики України з урахуванням сучасного місця та ролі Української держави у світі, аналізу поточних міжнародних процесів і тенденцій, оцінки викликів, загроз у різних сферах, а також наявних можливостей і ресурсів.

Стратегія розроблена на виконання доручення Президента України Володимира Зеленського та затверджена рішенням Ради національної безпеки та оборони України 30 липня 2021 року. До її розробки МЗС України залучило найкращих експертів, науковців та аналітичні центри у сфері зовнішньої політики.

Стратегія спрямована на забезпечення національних інтересів України, виходячи з динамічних умов сучасного світу.

Документ визначає цілі зовнішньополітичної діяльності України, а також географічні та тематичні пріоритети у сфері зовнішніх зносин на середньострокову перспективу.

Читайте нас в Telegram