ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Зенітники оперативного командування «Південь» – найкращі у Сухопутних військах

Прочитаєте за: 2 хв. 6 Серпня 2021, 11:15 128

На Рівненському військовому полігоні проведено конкурс на найкращу обслугу ЗУ-23-2 серед підрозділів Сухопутних військ ЗСУ. Впродовж кількох днів команди, які до цього стали першими на рівні своїх оперативних командувань, змагались у теорії й практиці.

Як проводять «зенітний біатлон»

Конкурс відбувся у три етапи. З командами провели тестування з питань тактичної та спеціальної підготовки, військової топографії, знання силуетів повітряних цілей, а також військову естафету зі швидкості й влучності стрільби з особистої зброї, так званий зенітний біатлон.

Зенітка лежить по-бойовому, але основні деталі з неї знято: ствол, колеса, чохол тощо. Завдання команди з різних машин зібрати все в одне місце — скласти установку, привести її в похідне положення у причіпному стані до автомобіля, виїхати на бойовий рубіж, спішитись і тільки після цього виконати вправу стрільб з особистої зброї АКС-74.

Нововведенням у порівнянні з попередніми роками стала демонстрація кожною з обслуг ЗУ-23-2 домашнього завдання у вигляді коротких відеороликів, де вони діють у складі екіпажів під час практичних вправ.

Найцікавішим і найвідповідальнішим етапом конкурсу було виконання завдань з відбиття нападу умовного противника та ураження наземних і повітряних цілей. Вправи стрільб виконували по бронетранспортеру та гелікоптеру з відстані вісімсот і тисяча двісті метрів.

За підсумками конкурсу найкращими зенітниками в Сухопутних військах ЗСУ цього року стали військовослужбовці з оперативного командування «Південь». Друге й третє місце вибороли представники ОК «Схід» і «Захід» відповідно.

Переміг «Адвокат» із командою

Командир відділення ЗУ-23-2 оперативного командування «Південь» Олександр з позивним «Адвокат» разом зі своїми підлеглими стали безумовними лідерами конкурсу, адже набрали у кожній з номінацій максимальну кількість балів.

У Збройних Силах України воїн служить четвертий рік поспіль. За плечима у 36-річного командира чималий досвід захисту України в найгарячіших точках Донеччини в районі операції Об’єднаних сил. А ще понад 6 тисяч відстріляних із ЗУ-23-2 боєприпасів. За час військової служби в цього зенітника були різні цілі. Одні було важко уразити, інші легко.

Головне для нього — працювати над помилками тут під час навчань, змагань та тренувань, аби в бойових умовах несподіванок не виникало.

Як зазначив голова оргкомітету – старший офіцер відділу підготовки підрозділів протиповітряної оборони Управління протиповітряної оборони Командування Сухопутних військ підполковник Іван Гуленов, команда ОК «Південь» невдовзі візьме участь у конкурсі серед зенітників на першість ЗС України. Планується, що, окрім представників Військово-Морських Сил, Повітряних Сил і Сухопутних військ, у конкурсі візьмуть участь військовики Національної гвардії та Державної прикордонної служби.

Фото та відео автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Навчання та тренування, Новини, Репортаж